POCKETBOOK
Czytelnicy WiMBP w Zielonej Górze mogą bezpłatnie wypożyczyć czytniki PocketBook.
Są one dostępne w trzech agendach bibliotecznych:
- mediateka Góra Mediów (gmach główny Biblioteki)
- mediateka Szklana Pułapka (Palmiarnia Zielonogórska)
- Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book” (Jędrzychów)
PocketBooki, które znajdziemy w Biblioteka Norwida, to głównie najnowocześniejsze modele współczesnych czytników:
- PocketBook Touch Lux 5,
- PocketBook InkPad 3,
- PocketBook Touch HD 3
- PocketBook Color
Czytniki są kompatybilne
z usługą Legimi, z której także mogą bezpłatnie korzystać czytelnicy naszej Biblioteki.
Czytniki są kompatybilne z usługą Legimi, z której także mogą bezpłatnie korzystać czytelnicy naszej Biblioteki. Na początku każdego miesiąca rozdajemy nowe kody dostępu do Legimi.
Warto dodać, że czytniki są wyjątkowo ekologicznymi urządzeniami – decyduje o tym m.in. ich energooszczędność i duża trwałość, a także fakt, że książka w wersji elektronicznej nie wymaga zużycia papieru, a tym samym wycinki drzew. Urządzenia są także zdrowe dla oczu czytających, bowiem wyposażono je w wyświetlacz, zrealizowany w technologii papieru elektronicznego, co jest ich zaletą w stosunku do wyświetlaczy smartfonów, tabletów, czy laptopów. Poza tym PocketBooki dają możliwość powiększania tekstu, dostosowując jego rozmiar do wzroku czytającego.
E-czytnik służy do czytania nie tylko e-booków i e-gazet, ale także wszelkiego rodzaju plików tekstowych (i często również graficznych) w jednym lub wielu formatach(TXT, EPUB, Mobipocket (PRC/MOBI/AZW/AZW3),B2, HTML, PDF, RTF, DOC, PDB, DjVu, JPG i innych). Ponadto czytnik umożliwia odsłuchiwanie e-książek, poprzez odtwarzanie audiobooków. Dane mogą być przesyłane poprzez łącze USB, WiFi czy 3G oraz przechowywane w pamięci wewnętrznej urządzenia, na karcie pamięci oraz w tzw. chmurze.
PocketBooki pozyskano dzięki współpracy z firmą PocketBook