"Sześć szkarłatnych żurawi" Elizabeth Lim

Podczas listopadowego spotkania młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, które odbyło się 13 listopada 2023, rozmawialiśmy o "Sześciu szkarłatnych żurawiach" Elizabeth Lim, Wydawnictwo We need YA.
Ten interesująco retelling znanej baśni Braci Grimm "O sześciu łabędziach" przypadł klubowiczom do gustu. Podczas spotkania nie tylko dzieliliśmy się swoimi wrażeniami z lektury, ale także przypomnieliśmy sobie treść baśni Grimmów, próbując wyszukać analogie występujące w obu utworach.
Ostatecznie młodzi ocenili "Sześć szkarłatnych żurawi" na 4-4,5 (w skali od 0 do 5).
Wisienką na torcie były żurawie z origami, które próbowaliśmy złożyć samodzielnie. Okazało się to niezwykle trudne, ale wspólnymi siłami stworzyliśmy kilka całkiem zgrabnych papierowych ptaków. 😊 Kto wie, może klubowiczom uda się je ożywić - tak jak robiła to Shiori, główna bohaterka omawianej książki?
Do czytania w listopadzie wybraliśmy "Dom nad błękitnym morzem" TJ Klune.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.