Magdalena Witkiewicz „Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece”

17 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie w ramach DKK, podczas którego była omawiana książka M. Witkiewicz „Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece”.

„Banda z Burej” to przygody gromadki dzieci, mieszkającej w małej miejscowości, której nazwy nigdy nie poznaliśmy. Potocznie zwana jest Dziurą, gdyż tata pokazując dzieciom na mapie punkt, gdzie będą mieszkać zrobił przypadkiem ołówkiem dziurę i stąd powstała nazwa. Biuro detektywistyczne BuraTeam tworzą Wiktor, Julka, Tymon i Jurek. To zwyczajne dzieciaki, które znajdziecie w sąsiedztwie. Chodzą do szkoły, lubią grać w Minecrafta i sporo czasu spędzają wspólnie w bibliotece. Na ich drodze wciąż pojawiają się zagadki do rozwikłania, tym razem uwagę ich przyciąga lokalna biblioteka. Co ukrywają bibliotekarki? Czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę? I w końcu, czy mały psiak jest w stanie pomóc w rozwikłaniu zagadki?

Książki detektywistyczne mają w sobie to coś! Bycie młodym detektywem, który ma do rozwikłania arcyważną zagadkę dodaje emocji i zapewnia dobrą zabawę.

Uczestnicy spotkania, po lekturze tryskali świetnym humorem. Śmiechom nie było końca. Dzieci w zabawny sposób prześcigali się w wymienianiu tajemnic i zagadek, jakie mogłyby wydarzyć się w naszej bibliotece. Mega duża dawka dobrej energii.