ukrainski IIBiblioteka Obcojęzyczna - Чужомовна бібліотека serdecznie zaprasza na II Wieczór ukraiński  (po polsku i po ukraińsku) II Українські вечорниці (на польській та українській мовах )

pod Patronatem Honorowego Konsula Ukrainy w Zielonej Górze  під патронатом Почесного Консула України в Зеленій Гурі

28 marca 2019, godz. 18.00, sala im. J. Koniusza, Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida

Program:

18.00 – 19.30 Prezentacje na temat znanych ukraińskich miejsc:  Odessa, Donieck, Torez, Równe, Petrykiwka, Zamek w Międzybożu

Recytacja wierszy w języku ukraińskim i polskim – Olga Nekrashevich, aktorka

Piosenki ukraińskie.

Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych – tel: 68 4532638.

Współorganizatorzy:  Fundacja LYADA, Фонд LYADA

Biblioteka Obcojęzyczna w Wojewódzkiej Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida organizuje imprezy poświęcone różnym krajom i kulturom. Wieczór ukraińskito impreza promująca kulturę ukraińską w Zielonej Górze. Prezentacje na temat różnych regionów Ukrainy przygotowują  członkowie społeczności ukraińskiej, którzy zgłosili się do współpracy. Biblioteka Obcojęzyczna prowadzi również cotygodniowe bezpłatne zajęcia w języku polskim dla cudzoziemców, konwersacje w języku angielskim oraz konwersacje w języku niemieckim. Zapraszamy do wypożyczania książek w różnych językach (angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, hiszpański, włoski, francuski), w tym książek do nauki języków oraz bestsellerów. Obowiązuje karta biblioteczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida.