Za nami już pół roku z Wyzwaniami Czytelniczymi. Serdecznie gratulujemy wszystkim wytrwałym, którzy piszą do nas regularnie oraz tym którzy w ogóle podjęli się zabawy z nami. W marcu czytaliśmy książki polskich autorów, a zwycięzcami tego miesiąca zostali Mimondo i Astrid. Poniżej zamieszczamy ich wypowiedzi, a wszystkich zapraszamy do dalszej zabawy, przed nami jeszcze trzy miesiące wyzwania. W kwietniu będziemy czytali, książki które mają w tytule imię. Przybywajcie, szukajcie, czytajcie i piszcie. Gdyby ktoś miał problem z odnalezieniem pozycji wpisującej się w temat miesiąca, pamiętajcie bibliotekarze zawsze służą pomocą.

Magdalena Zawadzka-Sołtysek Saga Jesionu

W tej książce jest wszystko to, co lubię. Jest Niklas, chłopiec tylko troszkę starszy ode mnie. Niklas chce zostać wojownikiem. Gdyby nie kotka bogini Frei, którą Niklas spotkał i postanowił jej pomóc, nie przeżyłby takich fantastycznych przygód. Razem z nim poznajemy świat wikingów i ich wierzeń, karły, olbrzymy, różne zwierzęta, nawet smoki! I dowiadujemy się, że jedną z najważniejszych rzeczy na świecie jest prawdziwa przyjaźń. Polecam wszystkim!

Mimondo

Joanna Papuzińska  Asiunia

Tą książkę napisała Joanna Papuzińska. Opisuje ona przygody Asi. Dziewczynki mama nie ma na nic czasu, więc jest sama. Jej bracia są harcerzami, więc są na wojnie. Asiunia ledwie ma co jeść.  Raz jest u wesołej ciotki, raz u sąsiadki, a innym razem u babci. Jej mama bada poległych w walce. Na wakacje wraz z braćmi pojechała do babci, ale kilka dni później na dom spadła bomba… nie mieli gdzie spać, więc pojechali do wesołej ciotki, która chętnie ich przyjęła. Takie było życie Asiuni…

Astrid

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.