ZiembickaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 7 maja, godz. 18.00, hol Biblioteki Norwida, na wernisaż wystawy Ewa Ziembicka – Grafiki, studentki grafiki na ASP we Wrocławiu, pasjonatki sztuki i rękodzieła. Na wystawie m.in. Ex Librisy, grafiki, ilustracje wykonane techniką digital painting oraz akwarele.

Ewa Ziembicka – urodzona w 1998 roku w Zielonej Górze. Obecnie studentka drugiego roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Interesuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Jej prace łączą w sobie delikatność obrazów akwarelowych i mocne graficzne akcenty. W jej sztuce przewija się motywy roślinne i kwiatowe. Często ukazuje je w zestawieniu z człowiekiem. Pracuje w technikach tradycyjnych takich jak malarstwo akwarelowe i tusz. Z technik graficznych najbliższe są jej akwaforta (kwasoryt), w której rysunek przenosi się na płytkę metalową zabezpieczoną kwasoodpornym werniksem oraz akwatinta, technika druku wklęsłego. Swoje prace wykonuje również techniką komputerową digital painting. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wykorzystywanych form, jej prace są bardzo zróżnicowane.
Uczestniczyła w wielu wystawach, zarówno polskich, jak i międzynarodowych m.in. „Ex Libris - Ex Littera" w 2018 roku. W 2017 roku została wyróżniona medalem za grafikę komputerową na wystawie „III. Ex Libris Subotica 2017". W 2019 roku miała indywidualną wystawę w Danii w „Frederikshavn Kunstmuseum & Exlibrissamling".

Wystawa czynna do 30 maja br.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.