Józef Cyganek 1Zapraszamy na niezwykłą wystawę!
27 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 w Galerii Biblioteki Norwida odbędzie się otwarcie wystawy rzeźby Józefa Cyganka. W tym roku minęła 80. rocznica urodzin rzeźbiarza. Nieżyjący już artysta znany dojrzalszym pokoleniom zielonogórzan, dla młodszych może być zupełnie nierozpoznawalny. Przygotowywana wystawa będzie doskonałą okazją do przypomnienia oryginalnej twórczości artysty, którego ukochanym materiałem rzeźbiarskim było drewno. Nie można przegapić tego wydarzenia. Zapraszamy serdecznie!

Józef Cyganek urodził się w Zadrożu, powiat Olkusz w 1939 roku. Ukończył znane Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem pod kierunkiem Antoniego Kenara, Antoniego Rząsy i Władysława Hasiora. Studiował na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki PWSSP w Poznaniu w pracowni prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza. Dyplom uzyskał w 1966 roku. Od 1968 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W tym także roku osiadł w Zielonej Górze, gdzie mieszkał i tworzył. Uprawiał rzeźbę i sztukę użytkową. Zmarł w 1997 roku.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.