25 września br. o godz. 18.00 w galerii Biblioteki Norwida odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Dzięcielewskiej. Na wystawie zatytułowanej Pejzaż wzruszeń zaprezentowane zostaną retrospektywne oraz najnowsze prace olejne oraz akwarele. Podczas wernisażu możliwość zdobycia pracy Autorki!

Zapraszamy!

Rysunek, malarstwo uprawiam amatorsko. Marzyłam o studiach w tym kierunku. Nie wyszło. Związałam się z ruchem amatorskim. Pierwszym, uważnym krytykiem moich działań był Adam Bagiński w Lubuskim Towarzystwie Kulturalnym. Po latach przerwy, czyli dopiero będąc na emeryturze, spełniłam swoje marzenie, w ZUTW pod okiem Leopolda Kolbiarza. Obecnie odkrywam malowanie światłem w spółdzielczym klubie „Nowita”, gdzie malarstwa sztalugowego uczy Zbyszek Szymoniak.

Jestem już starszą osobą, więc i wystaw w moim życiu było wiele, około 25. indywidualnych i myślę, że tyle samo, a może więcej, zbiorowych.

Dlaczego maluję? Bo to moja pasja i drugie życie. Dlatego maluję, że przyjazne mi osoby, chcą oglądać moje obrazy. Mówią, że są ciepłe, pogodne, pełne kolorów. Są jak moje wnętrze. Życie przynosi nam tyle dramatów, smutku, grozy, że nie chcę powielać takich tematów w obrazach.

Jestem zodiakalnym Strzelcem. Dla mnie wolność i przestrzeń osobista są priorytetami. Poza tym, podróże, życie w zgodzie z poszanowaniem przyrody, całego świata. Cenię sobie proste i uczciwe życie. Jestem otwarta na ludzi, muzykę, poezję, książki.

Lubię to, co robię. Nie znoszę rutyny. Odrobina ułańskiej fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Malowanie, to odlot. Zapominam o jedzeniu, piciu, złej pogodzie, smutku. Doświadczam uczucia niebywałej przyjemności obcując z kolorem, pędzlem, obrazem, który potrafi zastąpić i tysiące słów.

Zauważyć piękno nawet w kałuży, to jest TO!

Wystawa czynna do 27 września br.