ImtergroZ przyjemnością informujemy naszych Czytelników, że po reinstalacji, już od 14 września, została uruchomiona multiwyszukiwarka Integro, która zastąpiła dotychczas wykorzystywany katalog Opac.
Nowa wersja katalogu pozwoli na szybsze i sprawniejsze przeszukiwanie naszych zbiorów. Intuicyjny sposób obsługi podobny jest do sposobów korzystania z najpopularniejszych wyszukiwarek informacji (takich jak Google) czy sklepów internetowych. Po wpisaniu w polu wyszukiwań słowa kluczowego zostaną wyświetlone wszystkie zbiory, które są z nim powiązane. Czytelnik ma możliwość ograniczenia wyników wyszukiwania za pomocą wybranych filtrów (m.in. typu publikacji, autora, tematu czy roku wydania). Istotne jest to aby znając dokładny tytuł skorzystać z podpowiedzi i ująć go w cudzysłów – wówczas uzyskujemy dokładną odpowiedź. Natomiast niedokładne sprecyzowanie hasła, literówki, błędy ortograficzne nie są już problemem dla Integro – system dopasuje sposób selekcji, by ostatecznie znaleźć pozycję najbliższą wyświetlonej frazie.
Integro podobnie jak Opac umożliwia czytelnikowi samodzielne zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie materiałów bibliotecznych, umożliwia zmianę adresu e-mail lub hasła, pozwala sprawdzić termin oddania wypożyczanych zbiorów, dowiedzieć się o naliczonych karach, przesłać wyniki przeszukiwań drogą elektroniczną. Mamy nadzieję, że nowy katalog pozwoli Państwu w prostszy i szybszy sposób dotrzeć do informacji o naszych zbiorach.

W razie jakichkolwiek problemów, pytań związanych z nową wyszukiwarką prosimy o kontakt telefoniczny (68 45 32 629) bądź mailowy (bibliotekarz.systemowy@biblioteka.zgora.pl) z Biblioteką.

Nowy e-katalog INTEGRO 

Instrukcja korzystania z katalogu

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.