Elzbieta Wancław-ChłopikWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im Cypriana Norwida w Zielonej Górze w ramach 9. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów zaprasza

26 listopada (wtorek) o godz. 18.00, mediateka Góra Mediów

na spotkanie autorskie z Elżbietą Wancław-Chłopik,

młodą zielonogórską artystką, autorką tomiku poetyckiego "Gdzie są cienie?".

Podczas wieczoru autorka zaprezentuje swoje wiersze zebrane w tomiku.

Spotkanie poprowadzi: Sandra Stempniewska


Elżbieta Wancław-Chłopik - ur. w 1994 r., świeżo upieczona absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, współpracująca od wielu lat z grupą poetycką „Bez kontekstu” - początkowo jako jej członkini, a aktualnie jako prowadząca. Dwukrotna zwyciężczyni konkursu Turnieju Jednego Wiersza w latach 2011 i 2012, realizowanego w cyklu Autunalia w Zielonej Górze, później zasiadająca w składzie jury tegoż konkursu (2013-2016). Działa w kole Animatorów Kultury MROWISKO, jak również prowadzi aktywność twórczą w sferze plastycznej (m.in. wystawa „Bezruch”), naukowej (wystąpienie Trzy ścieżki mistrzostwa: Lux, Tenebra i Center w czasie konferencji interdyscyplinarnej w 2016 r. w ramach „Projektu: mistrz”), performatywnej (twórczyni spektakli performance na wystawach „Czerń jako przestrzeń nieobecna” (2013), „Białe jest piękna” (2014) oraz oddzielnych widowisk „Gdzie są cienie?” i „Abracadabra: ja cię stwarzam”, a także fotograficznej (cykl „ciało w ruchu” na wystawie „Ruch”).

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.