Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży

kleks-stronasss

 

 
  45
  83
  133

Witajcie w naszej bajce!!!

 

 

 

 


Parter, tel. (68) 45 32 610
e-mail: biblioteka.pana.kleksa@biblioteka.zgora.pl
Facebook: www.facebook.com/biblioteka.kleksa

Zbiory Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży zostały dostosowane do potrzeb naszych czytelników, od 0,001 do lat 16. Podział księgozbioru na 4 główne kategorie wiekowe pozwala szybko odnaleźć właściwą pozycję książkową. Osobno rozmieszczona jest literatura popularno-naukowa, audiobooki oraz książki obcojęzyczne.

W Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży prowadzone są różnorodne działania animacyje z dziećmi i młodzieżą. Tu mają miejsce warsztaty, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, konkursy dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Odbywają się tu również cykliczne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książek, Kleksowego Klubu Tenisa Stołowego oraz sobotnie „Czytanie na drugie śniadanie". W przestrzeń Biblioteki pana Kleksa wpisana jest również Galeria Młodych, która prezentuje twórczość plastyczną dzieci i młodzieży. Systematycznie od września 1998 roku, w ścisłej współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury, Galeria przedstawia grupy plastyczne i indywidualnych twórców. Komisarzem galerii jest Władysław Klępka.
Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, oprócz bogatego i wysmakowanego księgozbioru, posiada stanowiska komputerowe dla czytelników z dostępem do Internetu i możliwością wydruku. Jest to miejsce, w którym czytelnik (zarówno dzieci i młodzież, jak i rodzice) może usiąść, odpocząć, poczytać książki i prasę, pograć, pobawić się.

 

Zimowa Czytelnia Norwida
Andersen Party – około 2 kwietnia, czyli uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej
Literacki Turniej Żywego Chińczyka – maj, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek
Mistrz Pięknego Czytania – maj/czerwiec
Letnia Czytelnia Norwida
Kleksomania – listopad
Czytanie na drugie śniadanie – każda 2. sobota miesiąca, godz. 11.00 (z wyłączeniem lipca i sierpnia)
przedpołudniowe warsztaty, zajęcia, lekcje biblioteczne, wycieczki dla grup zorganizowanych – przez cały rok, konieczne wcześniejsze zapisy.
Wyzwania Czytelnicze - konkurs

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.