plakatlipiec nowyplakatsierpieńZ książką na leżaku

w ramach Lata Muz Wszelakich 2020

Przygotowaliśmy dla Państwa letni cykl spotkań autorskich z zielonogórskimi twórcami! Serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w naszej Bibliotece!

Prozaicy, poeci, publicyści, historycy, związani z naszym miastem, tu mieszkający, tworzący, popularyzujący wiedzę poprzez swoje publikacje, wreszcie tu niegdyś studiujący, spotkają się z Państwem! Trudny czas epidemii koronawirusa wielu z nich uniemożliwił wcześniejszą prezentację ostatnich efektów pracy twórczej czy naukowej. Ponieważ wakacyjny czas sprzyja polowaniu na nowości czytelnicze, w wakacje mamy więcej czasu, by sięgać po książki, nadrabiać zaległości książkowe, tym cyklem w ramach Lata Muz Wszelakich, stwarzamy Państwu okazję poznawania rodzimej literatury, kultury i oczywiście, wzbogacenia własnych zbiorów o nowości, które będą do zdobycia i nabycia.

Proponujemy w lipcu i sierpniu, w cyklu Z książką na leżaku 9 spotkań autorskich. Zaproszeni goście przedstawią swoje ostatnio wydane publikacje, opowiedzą o inspiracjach twórczych, procesie tworzenia, zdradzą także swoje najbliższe plany wydawnicze.

Spotkania będą się odbywać w czwartki o godz. 18.00, hybrydowo, tzn. na żywo w sali im. Janusza Koniusza (do 50 osób) oraz online (na Facebooku Biblioteki).

•   2 lipca                 Alfred Siatecki                   „Zaproszenie na śmierć” – promocja powieści. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.
  •   9 lipca                 dr Grzegorz Biszczanik     „Nieznane twarze Zielonej Góry” – prezentacja publikacji. Prowadzenie: dr Izabela Korniluk.
  • 16 lipca                 Czesław Sobkowiak           „Powszednie niebo” – promocja tomiku poetyckiego.
  • 23 lipca                 Halinka Bohuta-Stąpel      „Ballady podwórkowe na wesoło" – prezentacja zbioru "Szacun, Panie Jurandot! Ballady podwórkowe na wesoło". Prowadzenie: red. Elżbieta Wozowczyk-Leszko.
  • 30 lipca                 Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch   „Hrabi. Duszkiem tak” – rozmowa o książce autorstwa: Jakub Jabłonka, Łukasz Pietsch, Tomasz Majer, Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Paweł Łęczuk.

•   6 sierpnia            Andriej Kotin                     „Ścigać sny" – spotkanie z poetą i bardem.
  • 13 sierpnia            Piotr Bukartyk                   „Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży” – spotkanie z udziałem Piotra Bukartyka, który wspólnie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem, napisał własną autobiografię.
  • 20 sierpnia            Marcin Radwański             „Kolekcjoner” – promocja kryminału. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.
  • 27 sierpnia            dr Robert Rudiak               „Fenomen Michała Kaziowa. Monografia" – prezentacja publikacji i filmu. Prowadzenie: Eugeniusz Kurzawa.

UWAGA! Na spotkania z udziałem publiczności obowiązują miejscówki. Rezerwacja: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń WiMBP, nr tel. 68 45 32 635 lub mail: promocja@biblioteka.zgora.pl.   Liczba miejsc ograniczona – 50 miejsc!