PLAKAT  PAŹDZIERNIKZa nami pierwsze w tym roku szkolnym, wyzwanie. Czytaliśmy wiersze polskich i zagranicznych autorów. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie. Jesteście wspaniali! Tym razem wygrał JJ z klasy 1.

Kolejne wyzwanie przed nami. W październiku będziemy czytać książki, które zostały zekranizowane.

Pamiętajcie o zasadach: czytamy książki wpisujące się w temat miesiąca, piszemy coś na ich temat i wysyłamy na adres: biblioteka.pana.kleksa@biblioteka.zgora.pl. Za każda nadesłana pracę otrzymujecie 1 punkt, w miesiącu można wysłać więcej niż jedną ;).

W grudniu nagrodzimy tych, którzy zdobędą tych punktów najwięcej. Czytajcie, piszcie i wygrywajcie wspaniałe nagrody!

 

Wrzesień, 2020

WYZWANIA CZYTELNICZE

Wiersz polskiego i zagranicznego autora 

Wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” jest wierszem ciekawym i wesołym. Dużo jest w nim trudnych wyrazów, np. atleci, żar, tłoki. Wiersz ukazuje piękno jazdy pociągiem, którego ciągnie lokomotywa. W tym wierszu pojawia się wiele postaci, rzeczy, owoców, które podróżują w wagonach, np. banany. Najbardziej spodobał mi się wagon ze zwierzętami, ponieważ gdy dorosnę chciałbym zostać lekarzem weterynarii.

Wiersz A.A. Milne „Trzy liski” to wiersz zabawny. Opowiada o trzech liskach mieszkających  w esie. Liski mają różne śmieszne przygody. Liski bawią się z myszką, wędkują, polują, chodzą na golasa, lubią skakać na skakance. Wesoły charakter wiersza sprawił, że bardzo polubiłem te liski.

Pseudonim: JJ, lat 7, klasa 1

 

Regulamin Wyzwań Czytelniczych

Karta zgłoszeniowa

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.