Zapraszamy do odwiedzenia wystawy fotograficznej Pawła Janczaruka ,,Baletnice w mieście. Księga III (Covid-19)’’, którą można oglądać w mediatece Góra Mediów w godzinach pracy Biblioteki.

Początków projektu ,,Baletnica w mieście’’ należy doszukiwać się w 2015 roku, podczas gdy Paweł Janczaruk nawiązał współpracę z baletnicą, Anią Szafran. Po trzech latach na drodze artysty stanęła kolejna tancerka – Ola Dudziak – a w 2019 roku w przedsięwzięcie zaangażowane zostały baletnice ze Społecznego Ogniska Artystycznego . Każda z kobiet, która występuje w akcji Janczaruka, wnosi do niej coś innego, nowego oraz niepowtarzalnego. Jako że fotoreproter kocha Zieloną Górę, na swoich zdjęciach oddaje nie tylko same sylwetki swoich modelek, ale również krajobrazy mniej i bardziej kojarzone z naszym pięknym miastem.
Najnowsza seria fotografii ,,Covid-19’’ powstała na przełomie maja i czerwca, a jej głównym założeniem jest oddanie klimatu pandemii, która znienacka opanowała cały świat. Na zdjęciach widzimy codzienne życie ludzi w tym okresie.