Brązowy Eksperymentalna Art Deco Marketing Webinar Biznes Post na FacebookuW dniach od 5 do 31 lipca 2021 zapraszamy na wystawę, która przyjechała do nas z Konsulatu USA w Krakowie, pt. „Polski Projekt Archeologiczny w Kolorado” (parter Biblioteki, łącznik). Wystawa przedstawia projekt archeologiczny pod kierunkiem Dr Radosława Palonki z Uniwersytetu Jagiellońskiego - doświadczenia i obserwacje z dwóch ekspedycji archeologicznych w latach 2011 i 2012. Uczestnikami ekspedycji byli studenci Archeologii UJ (i autorzy niesamowitych odkryć opisywanych przez prasę Polski i USA) prowadzący badania przez kilka lat w Kolorado podczas wakacji. Wystawę można obejrzeć w ramach projektu „Spotkania z kulturą amerykańską”.

Biblioteka Obcojęzyczna w Bibliotece Wojewódzkiej im. C. Norwida w Zielonej Górze jako jedna z nielicznych placówek w Polsce otrzymała dofinansowanie z Ambasady USA na realizację projektu „Spotkania z kulturą amerykańską - literatura, ekopoetyka, film, przyroda, odkrycia”.