RogalskaSpotkanie z Marzeną Rogalską w cyklu Z książką na Leżaku w Bibliotece Norwida

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 29 lipca br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z Marzeną Rogalską, dziennikarką, prezenterką telewizyjną i autorką książek.

Rozmowę o twórczości oraz nowej trylogii o losach Karli Linde poprowadzi red. Elżbieta Wozowczyk-Leszko. Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

Marzena Rogalska – ceniona i lubiana dziennikarka telewizyjna i radiowa. Karierę w mediach rozpoczęła w 1995 roku w krakowskim oddziale TVP, gdzie prowadziła magazyn filmowy. Później przez wiele lat współpracowała z radiem RMF FM, następnie z Radiem Kolor. Sama przyznaje, że radio od zawsze było dla niej medium magicznym, dlatego od kilkunastu lat prowadzi autorskie audycje w Radio Złote Przeboje.

Przez blisko 12 lat była związana z TVP2 - „Pytanie na Śniadanie”, „Kocham Cię Polsko”, „Gotowi do gotowania. Start!”, „To był rok” (TVP1) oraz „Zacznij od nowa”. Współpracowała z magazynem dla kobiet „Uroda Życia” oraz magazynem „Claudia”. Interesuje ją człowiek na każdym etapie swojego rozwoju, dlatego jej znak rozpoznawczy to pasja i osobiste zaangażowanie z jakim przeprowadza swoje wywiady. Dawniej gospodyni kultowego talk-show „Miasto kobiet” w TVN Style oraz prowadząca teleturnieje „Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty” (TV Puls) oraz „Dzieciaki górą” (TVP2).

Swoją pracę kocha tak bardzo, że dziennikarkę grała nawet w filmach: „Zakochani” P. Wereśniaka, „Job” K. Niewolskiego oraz w serialu „Magda M” K. Langa czy „Barwach szczęścia”.

Pasję dziennikarską dzieli z artystyczną. Grała w musicalu „Metro”. Występowała też gościnnie na płytach zespołu Raz Dwa Trzy. Nagrała piosenkę z Mattem Kowalskym. Na studenckim festiwalu „Fama" otrzymała nagrodę indywidualną za kreację aktorską.

W 2018 roku spełniła swoje marzenie z młodości i zagrała na deskach teatru Capitol w sztuce „Czy to Ty czy nie Ty?”. Współautorka książki „ Być Kobietą biznesu”. Pod koniec 2016 roku zadebiutowała jako pisarka, a jej „Wyprzedaż snów” odniosła znaczący sukces wydawniczy, zyskując duże grono oddanych czytelników. Kolejne tomy trylogii „Gra w kolory” oraz „Druga miłość” cieszą się ciągle niesłabnącym zainteresowaniem czytelników.

W 2020 roku pojawiła się na rynku wyczekiwana pierwsza część kolejnej trylogii zatytułowana „Czas tajemnic”, a w lutym 2021 druga „Kres czasów”. Czytelnicy szybko docenili pasję i prawdę, z jaką Autorka opowiada o ludziach, uczuciach i ich relacjach. Pisze o tym co nadaje sens, treść i koloryt naszej codzienności. Pomaga wrócić do korzeni.

Marzena Rogalska jak nikt potrafi porywająco opowiadać – o uczuciach, emocjach, relacjach rodzinnych. W pierwszym tomie nowej trylogii o losach Karli Linde w mistrzowski sposób opisuje atmosferę Krakowa lat trzydziestych, artystyczną bohemę Zakopanego i pozorną beztroskę życia szlacheckiego dworku. Drugi tom powieści "Kres czasów. Saga o Karli Linde" opisuje losy tytułowej bohaterki, która po zdaniu egzaminu maturalnego wyrusza w wymarzoną podróż.

PO SPOTKANIU MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU KSIĄŻEK!

Wydarzenie z udziałem publiczności.

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9

Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w ramach Lata Muz Wszelakich