WYMIANA WINDY

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi, w terminie od 14 października do 20 listopada br., winda osobowa znajdująca się w budynku głównym Biblioteki zostanie wyłączona z użytkowania. Dotychczasowy dźwig zastąpi nowa winda, która będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tym czasie do Czytelni Ogólnej oraz mediateki Góry Mediów Czytelnicy będą mogli dotrzeć schodami.

Osoby, które ze względów zdrowotnych mogą mieć utrudniony dostęp do wspomnianych działów Biblioteki prosimy o kontakt z Działem Informacji Biblioteczno-Katalogowej, mieszczącym się na parterze budynku (tel. 68 45 32 629, e-mail: informacja@biblioteka.zgora.pl).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym modernizacjom Biblioteka Norwida będzie jeszcze bardziej dostępna dla naszych Czytelników.

DOTYCZY FILII NR 10

Informujemy, że w poniedziałek 20 maja 2019 r. Filia nr 10 Biblioteki im. Cypriana Norwida w Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze kończy swoją działalność.
Po 20 maja książki wypożyczone w Filii nr 10 można będzie oddawać w Filii nr 4 przy ul. Podgórnej 45, w mediatece „Szklana Pułapka” w zielonogórskiej Palmiarni,  jak również w Wypożyczalni w gmachu głównym WiMBP przy al. Wojska Polskiego 9.
Dziękujemy wszystkim wiernym Użytkownikom Filii nr 10 i zapraszamy do korzystania z innych agend Biblioteki im. Cypriana Norwida.

kierownik: Marzena Wańtuch
e-mail: m.wantuch@wimbp.zgora.pl

Zbiory wypożyczane są czytelnikom na zewnątrz w agendach WiMBP na parterze: Wypożyczalni Głównej, Dziale Informacji Regionalnej i Bibliograficznej, Bibliotece Obcojęzyczej, Oddziale dla Dzieci oraz na I piętrze: Mediatece "Góra Mediów", a także w filiach miejskich.

Udostępnianie zbiorów na miejscu realizowane jest w Czytelni Prasy, Bibliotece Obcojęzyczej i Oddziale dla Dzieci na parterze, w Czytelni Ogólnej i Mediatece "Góra Mediów" na I piętrze oraz w filiach miejskich.

W Oddziale dla Dzieci, Mediatece "Góra Mediów" oraz w filiach miejskich prowadzona jest także działalność upowszechniająca czytelnictwo i szeroko pojętą kulturę, skierowaną do dzieci i młodzieży oraz dorosłych użytkowników biblioteki: lekcje biblioteczne, warsztaty literacko-plastyczne, działania literacko-teatralne, konkursy, głośne czytanie książek, spotkania z ciekawymi ludźmi, pokazy filmowe, turnieje gier komputerowych i planszowych i inne imprezy okolicznościowe.