DOTYCZY FILII NR 10

Informujemy, że w poniedziałek 20 maja 2019 r. Filia nr 10 Biblioteki im. Cypriana Norwida w Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze kończy swoją działalność.

Po 20 maja książki wypożyczone w Filii nr 10 można będzie oddawać w Filii nr 4 przy ul. Podgórnej 45, w mediatece „Szklana Pułapka” w zielonogórskiej Palmiarni,  jak również w Wypożyczalni w gmachu głównym WiMBP przy al. Wojska Polskiego 9.

Dziękujemy wszystkim wiernym Użytkownikom Filii nr 10 i zapraszamy do korzystania z innych agend Biblioteki im. Cypriana Norwida.

DOTYCZY KSIĘGOBIORU MAGAZYNOWEGO

Informujemy, że księgozbiór magazynowy jest już dostępny. Z udostępniania wyłączamy jedynie czasopisma II formatu od sygnatury 113 II / 1992 (do odwołania). Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Katalogi

Katalogi książek i czasopism, bazy danych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Pomoc dla wypożyczających

Katalog elektroniczny - OPAC
Katalog komputerowy - moduł OPAC systemu PROLIB. Wyszukiwanie i zamawianie książek przez Internet.

Dziecioopac
Katalog komputerowy - moduł przeznaczony dla dzieci. Wyszukiwanie i zamawianie książek przez Internet. Zawiera ilustracje okładek książek z krótkim opisem treści.

Starodruki
Katalog elektroniczny zawierający szczegółowe opisy druków wyd. od XV do końca XVIII w. Stosowane są linki URL, kierujące do Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

Bibliografia Ziemi Lubuskiej
Zawiera opisy książek, artykułów i innych dokumentów tematycznie dot. Ziemi Lubuskiej: woj. zielonogórskiego do 1975 r., gorzowskiego i zielonogórskiego w l. 1975-1999, woj. lubuskiego od 1999 r.

Klasyfikacja Regionalna

Archiwum prof. J. Kostrzewskiego
Archiwum tek prof. J. Kostrzewskiego, oprócz wersji rękopiśmiennej, dostępne jest również w formie mikrofilmów.

Antykwariat On-line
Wyszukiwanie zdublowanych książek, które można odkupić od Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

Pomoc
Pomoc dla wypożyczających.