Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
26 Październik 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora
PIÓRKO
Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski jest nagrodą za najlepszy utwór dziennikarski – reportaż, felieton, inną formę publicystyczną autora mieszkającego na Ziemi Lubuskiej. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja lokalnych dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z naszego regionu, twórców najlepszych utworów odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.
Warunkiem zgłoszenia prac do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest dostarczenie 4 odrębnych utworów jednego autora, każdy w trzech egzemplarzach. Każda praca musi posiadać opis: nazwę publikatora, datę wydania lub emisji, nazwisko i imię autora i tytuł pracy.
Mogą to być zeskanowane kopie artykułów prasowych czy też wydruki artykułów z mediów elektronicznych. W przypadku audycji i programów można przesyłać ich zapisy cyfrowe na płytach CD, pen-drive'ach.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach „Czwartku Lubuskiego", nagrodę przyznaje się począwszy od roku 2014.

 

Organizatorem Wawrzynu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze, przy współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest Lubuski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

REGULAMIN KONKURSU