k. wojtyłaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 23 lutego br. (piątek), godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie autorskie z poetą, dziennikarzem, krytykiem literackim Konradem Wojtyłą. Prowadzenie: Anna Dominiak.

Konrad Wojtyła – poeta, dziennikarz, krytyk literacki. Wiceprezes Fundacji Literatury im. Henryka Berezy. W latach 2005-2009 z-ca redaktora naczelnego kwartalnika literacko-filozoficznego [fo:pa]. W latach 2012-2014 redaktor naczelny kwartalnika „eleWator” Redaktor naczelny kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”. Publicysta Polskiego Radia Szczecin. Autor pięciu książek poetyckich: Z dwojga złego wybieram miłość (2000), Fri low (2002), Wiersze fatalne (2004) oraz może boże (2010) – na podstawie której zrealizowano także słuchowisko radiowe (reż. Sylwester Woroniecki) z Adamem Ferencym w roli głównej, nagrodzonej Lubuskim Wawrzynem Literackim, „Czarny wodewil” (2013), Znak za pytaniem (2017) oraz zbioru wywiadów „Rewersy. Rozmowy literackie” (2014). Przełożył z idisz na polski wiersze Eliasza Rajzmana zebrane w tomie „Mech płonący” (2015). Współredaktor książki Rafała Wojaczka „Nie te czasy. Utwory nieznane” (2016). Tłumaczony na język angielski, niemiecki, ukraiński, czeski i słoweński. Mieszka w Szczecinie.