kwiecienSzanowni Państwo,

zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 18 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 9.30 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Tematem spotkania będzie prelekcja: Przemiany rynku książki i prasy dla dzieci i młodzieży w latach 1945-2016. Wykład poprowadzi dr hab. Michał Rogoż, prof. UP z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Dr hab. Michał Rogoż, prof. UP jest dyrektorem i pracownikiem naukowym Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Zainteresowania badawcze:

- Książka i prasa dla dzieci i młodzieży - tradycja i współczesność,

- Cenzura i ograniczenia wolności słowa w Polsce,

- Internet jako narzędzie informacji i edukacji,

- Książka i prasa w Internecie,

- Dydaktyka akademicka w zakresie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa.

Spotkania w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych odbywają się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra

logo Zielonej Góry

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

dr Andrzej Buck - Dyrektor WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

dr Przemysław Bartkowiak