Oferta dla grup szkolnych (od klasy 7 SP do klas maturalnych)

Lekcja biblioteczna w języku angielskim

Spotkanie obejmuje przedstawienie informacji na temat zbiorów w językach obcych, w tym do nauki języków, i zapisania się do Biblioteki oraz spotkanie z cudzoziemcem mieszkającym w Zielonej Górze pt. „What I do in Poland and what I find interesting in this country”. Przy mniejszych grupach odwiedzamy  również Bibliotekę Obcojęzyczną. W listopadzie i grudniu istnieje możliwość spotkania z amerykańskim sportowcem, Michaelem Sholarsem, nowym trenerem drużyny footballu amerykańskiego, Wataha, który pochodzi z Teksasu. Prowadził drużyny w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Czechach, Norwegii, Szwecji i Egipcie, zdobywając 5 mistrzostw krajowych. Z zielonogórskim klubem Wataha, który gra już w 1 lidze, podpisał kontrakt na 3 lata. (http://www.mikesholars.com/bio.html). Prowadzenie i tłumaczenie: Agnieszka Ginko-Humphries, Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej.

Lekcje biblioteczne w języku niemieckim i hiszpańskim

Rozpoczynamy również lekcje biblioteczne w języku niemieckim i hiszpańskim. Prowadzi je nasz nowy pracownik, Adrianna Gazarkiewicz, która, w oparciu o własne doświadczenia, opowiada o życiu w Niemczech i Hiszpanii (kultura, stereotypy, ciekawostki), i dlaczego warto uczyć się języków obcych. Przedstawia również zbiory obcojęzyczne, szczególnie książki w języku niemieckim lub hiszpańskim.

Zapisy – tel.: 68 453 2638 (Biblioteka Obcojęzyczna).