Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
25 Październik 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Konferencja prasowa w szpitalu

Data: Pt. 22 Kwi, 2011 10:30

news365.plOddział Położniczo-Ginekologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze zaprasza na konferencję prasową w dniu 22 kwietnia 2011 r. (piątek) o godz. 10.30.

Spotkanie dotyczyć będzie nowych metod prenatalnej diagnostyki m.in. amniopunkcji genetycznej płodu, wykonanych po raz pierwszy w woj. lubuskim. Do tej pory pacjentki, wymagające takiej metody diagnostycznej, musiały wyjeżdżać do ośrodków akademickich w innych województwach. Teraz taką możliwości oferuje przyszłym mamom zielonogórski szpital.
Spotkanie odbędzie się na parterze budynku Położniczo-Ginekologicznego, w Szkole Rodzenia. Oprócz specjalistów ginekologów udział weźmie w nim także pacjentka, u której ? jako pierwszej ? wykonano taki zabieg.

Diagnostyka prenatalna jest jednym z priorytetów rozwoju zielonogórskiego oddziału położniczo-ginekologicznego o III stopniu referencyjności, czyli takim, jaki posiadają tylko kliniki akademickie, leczące najtrudniejsze przypadki. Diagnostyka ma upewnić przyszłych rodziców, że ich dziecko prawidłowo się rozwija, a w stanie patologicznym określa, w jakiej jest kondycji. Metodyka badań podejmowanych przez oddział, pozwala na stosunkowo szybkie uzyskanie wyniku ? od kilku do kilkunastu dni.
Oddział współpracuje z Zakładem Genetyki Medycznej we Wrocławiu.
 


www.wimbp.zgora.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu