"Mój przyjaciel z dalekiego świata" - konkurs plastyczny dla dzieci

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem plastycznym "Mój przyjaciel z dalekiego świata" terminy kolejnych związanych z nim wydarzeń podamy niebawem (nabór prac zakończył się 16 lutego).

"Mój przyjaciel z dalekiego świata" - konkurs plastyczny dla dzieci

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida i Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze serdecznie zapraszają wszystkie dzieci w wieku od lat 6 do 12 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel z dalekiego świata". Nabór prac trwa od 16 stycznia do 16 lutego.

CH Focus Mall w Zielonej Górze postanowiło podarować zielonogórskim dzieciom wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii "Dzieci Świata" cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in. z legendarnego programu "Pieprz i Wanilia", zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

W dniach 1-21 lutego 2024 zielonogórskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w kulturalnej przestrzeni CH Focus Mall w Zielonej Górze. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna.
Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny "Mój przyjaciel z dalekiego świata" dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.
Organizatorem konkursu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze.
Prace można przesyłać do 16 lutego 2024. Regulamin konkursu: www.biblioteka.zgora.pl, www.sp18.zgora.pl i www.focusmall-zielonagora.pl.

REGULAMIN

«Dzieci Świata» to kolejna wystawa po «Uśmiechu Świata» przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie «Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej»: „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną, by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami."

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci zarówno w Polsce, jak i w dalekim świecie, i postanowili wesprzeć swoją inicjatywą, zielonogórską organizację prodziecięcą - Fundację Lubuskie Hospicjum dla Dzieci.

Wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Pana Janusza Kubickiego, Prezydenta Miasta Zielonej Góry i Pani Ewy Rawy, Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie zapraszamy!

plansza-zielona-gora-konkurs