Znamy werdykt jury XXIV Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. PRACA ZDALNA

Tegoroczny organizowany w Zielonej Górze  XXIV Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. PRACA ZDALNA został rozstrzygnięty!

Jury w składzie:
przewodniczący - Tomasz Broda

członkowie:

Ryszard Błażyński
Leszek Kania
Wojciech Kozłowski
Paulina Komorowska-Birger

po obejrzeniu 329 prac 146 autorów z 19 krajów świata postanowiło przyznać następujące nagrody regulaminowe:

GRAND PRIX Grzegorz Myćka (Polska)

I nagroda (1-st prize) – Magdalena Wosik (Polska)

II nagroda (2-nd prize) – Henryk Cebula (Polska)

III nagroda (3-rd prize) – Konstantin Kazanchev (Ukraina)

Zostaną także przyznane nagrody specjalne, o których poinformujemy w późniejszym terminie.

XXIV Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny został objęty patronatem artystycznym przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury.

Organizatorami konkursu są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Konkurs zrealizowano dzięki środkom finansowym przyznanym przez Miasto Zielona Góra.

Polish Polski