Z książką na leżaku – wakacyjny cykl spotkań autorskich

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają na kolejny wakacyjny cykl spotkań autorskich pn. Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

Na pierwsze spotkanie autorskie zapraszamy 14 lipca br. o godz. 18.00 do patio Biblioteki Norwida (w przypadku niepogody Sala im. Janusza Koniusza). Naszym gościem będzie zielonogórzanka Barbara Wysoczańska, autorka bestsellerów książkowych "Narzeczona nazisty" i "Siła kobiet", laureatka plebiscytów dwóch serwisów Lubimyczytac.pl i Allegro w kategorii Debiut roku 2021 za książkę "Narzeczona nazisty". Spotkanie poprowadzi dr Joanna Kapica-Curzytek.

Drugie spotkanie odbędzie się 21 lipca br. o godz. 18.00. Bibliotekę Norwida odwiedzi Aleksandra Radomska, blogerka z podłódzkiego Niewiadowa, autorka bloga i książki pod tym samym tytułem "Mam wątpliwość". Jej blog na FB zgromadził 256 tysięcy obserwujących. Aleksandra Radomska od 2019 roku zajmuje się także stand-upem. Moderatorką spotkania będzie Natalia Dyjas-Szatkowska.

4 sierpnia br. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne literackie popołudnie. Nasi czytelnicy i miłośnicy sensacji spotkają się z Krzysztofem Koziołkiem, nowosolaninem, pisarzem, dziennikarzem, autorem kilkunastu powieści sensacyjno-kryminalnych, dwóch kryminałów retro i thrillera górskiego. Rozmowę poprowadzi Alfred Siatecki.

Tegoroczny cykl zakończymy 25 sierpnia o godz. 18.00 spotkaniem z Michałem Ogórkiem – dziennikarzem, felietonistą, satyrykiem, autorem książek, m. in. "Przewodnik po Polsce", "Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok", "Urok lat minionych", "Poczet królów polskich". W rankingu najlepszych felietonistów miesięcznika „Press” został sklasyfikowany jako drugie „najostrzejsze pióro w Polsce”. Autor cotygodniowych felietonów Ogórek na weekend w „GW” oraz Ogórek pod szkłem w „Gazecie Telewizyjnej”. Rozmowę z gościem poprowadzi Magdalena Faron.

Projekt współfinansowany ze środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Ponadto w okresie wakacyjnym w ramach współpracy z Fundacją ”Ogrody Kultury" im. księżnej Dino w Parku Książęcym w Zatoniu organizujemy cztery plenerowe spotkania. W tej klimatycznej przestrzeni idealnej na weekendowe wypady z rodziną lub znajomymi zapraszamy na następujące wydarzenia:

- 17 lipca br. o godz. 17.00 zaprezentują swoją twórczość trzy autorki książek dla dzieci: Agnieszka Ginko, Marta Blonkowska i Joanna Turakiewicz-Pietras. Rozmowy o książkach autorki wzbogacą działaniami animacyjnymi.

- 31 lipca o godz. 17.00 odbędzie się koncert piosenek z tekstem w wykonaniu Danuty Urbańskiej, uczestniczki programów Szansa na Sukces w 2004 i 2021 roku, Must Be The Music w 2014 r., a w br. w The Voice Senior 3. Obecnie należy do dwóch zespołów: śpiewaczego Retro i tanecznego Balans, działających przy Świebodzińskim Domu Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora.

- 14 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Robertem Markiem Jurgą, badaczem historii fortyfikacji, autorem i ilustratorem książek i artykułów z dziedziny wojskowości. Autorem publikacji o lubuskich zamkach, pałacach i dworach.

- 28 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się promocja książki "Havel od kuchni" Michaela Žantovský'ego w tłumaczeniu Andrzeja Jagodzińskiego, filologa czeskiego i słowackiego, tłumacza literackiego, dyplomaty, publicysty, redaktora, dziennikarza. Wydarzenie z udziałem tłumacza wzbogacone zostanie degustacją czeskiej potrawy. W tym plenerowym spotkaniu uczestniczyć będą także organizatorzy i wolontariusze tegorocznej edycji Kozzi Film Festiwal – Festiwalu Filmu Teatru i Książki.

Podczas spotkań możliwy będzie zakup książek i uzyskanie dedykacji zaproszonych gości! Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Projekt „Z książką na leżaku” wydatkowane jest z środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w ramach Lata Muz Wszelakich zgodnie z umową nr W. ZOK.706.2022.LMW

plaka-zbiorowy

Polish Polski