"Jestem, bo Ty Jesteś" – wystawa malarstwa Małgorzaty Górskiej

23 stycznia - 13 lutego 2023
Galeria Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

"Jestem, bo Ty Jesteś" – wystawa malarstwa Małgorzaty Górskiej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 23 stycznia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa "Jestem, bo Ty Jesteś" Małgorzaty Górskiej, zielonogórskiej artystki, członkini Związku Artystów Plastyków Rzeczypospolitej Polskiej.

"Malarstwo jest dla mnie spotkaniem człowieka z istnieniem, zatrzymaniem się, chwilą refleksji, przeżyciem. Jest moją pasją i impulsem do podążania w nieznane, odkrywające się właśnie w danej chwili – teraz. Jest świetnym sposobem na pokazanie jednolitości całego Wszechświata, prawdziwego źródła jego piękna, mądrości ukrytej we wnętrzu wszystkiego. Każdy obraz jest moim zrozumieniem, przeżyciem. Maluję najczęściej farbami olejnymi lub akrylowymi. Czasami jednak odpoczywam od zapachu farb i korzystam z możliwości komputera, tworząc digital image. Najbliższym mi stylem jest realizm magiczny, metafizyczny. Malując, staram się ukazać własne odczucia i zrozumienia obserwowanego świata. Patrząc głębiej, można zostać zabranym do świata wypełnionego doskonałością i harmonią. Do świata rodzącego pytania. Moim pragnieniem jest, by obraz otwierał pewną przestrzeń, w której następuje szczególne Spotkanie – „JESTEM, BO TY JESTEŚ”.

Małgorzata Górska – zielonogórzanka, z wykształcenia pedagog. Główną jej inspiracją jest szeroko pojęta natura jako niewyczerpane źródło piękna i harmonii. Fascynuje ją szukanie nowych dróg i uzyskiwanie zaskakujących efektów. Prace wykonuje w różnych technikach (olejna, akryl, impasto, pouring, nakładanie złota...). Na swojej drodze rozwoju i poszukiwań przeszła przez rzeźbę w drewnie, rzeźbę ze skóry, malowanie na jedwabiu oraz malowanie na szkle. Fascynuje ją malarstwo Williama-Adolphe Bouguereau, Tomasza Alena Kopery, Tomasza Wojciecha Siudmaka czy Banksy'ego.

Indywidualną wystawę pt. ”Po drugiej stronie lustra” artystka prezentowała w 2020 roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. W tym samym roku brała udział w międzynarodowym, prestiżowym konkursie artystycznym Luxembourg Art Prize 2020. Jej obrazy są w prywatnych kolekcjach w Polsce oraz za granicą.

Od 2008 roku prezentuje swoje prace na stronie internetowej – www.roadastra.wixsite.com/road

 

plakat1


Drukuj  
Polish Polski