25. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. JUBILEUSZ

25. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. JUBILEUSZ

The 25th International Open Cartoon Contest JUBILEE

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłaszają 25. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny.
Hasłem tegorocznego konkursu jest JUBILEUSZ. To już po raz 25. zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Hasłem tym chcemy podkreślić długą jego historię. Temat konkursu zapewne zachęci rysowników do wspomnień,
podsumowań, do spojrzenia wstecz, ale i w przyszłość. I podda niejeden pomysł jak jubileusz można uczcić. Jubileusze to bardzo pozytywne, radosne przeżycia, które mają też spory potencjał stresogenny.
W naszym życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, życiu zbiorowości i instytucji są kamieniami milowymi, do których często się odwołujemy. Nie byłoby żadnego jubileuszu bez chęci jego przeżywania.
Jubileusze lubimy. Przy ich okazji wspominamy mnóstwo śmiesznych sytuacji, nabywamy dystansu do siebie i innych. Organizatorzy 25. Konkursu chcą cieszyć się w szczególny sposób tegoroczną edycją.
Wszystkich chętnych zapraszamy do świętowania z nami naszego jubileuszu i do artystycznego zmierzenia się z tym tematem.

Na rysunki czekamy do 31 maja.

Nagrody:

Grand Prix – 5000 PLN

I nagroda – 4000 PLN

II nagroda – 3000 PLN

III nagroda - 2000 PLN

Zdobywca Grand Prix otrzyma także piękną statuetkę autorstwa zielonogórskiego rzeźbiarza Roberta Tomaka.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w 25. Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph. Jubileusz znajdziecie poniżej.

Regulamin XXV Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny 2023

Regulations - International Open Cartoon Contest 2023

Karta zgłoszenia

Application card

 


Drukuj  
Polish Polski