Wyzwania Czytelnicze 2023

Kolejny miesiąc z Wyzwaniami Czytelniczymi za nami. Tym razem czytaliśmy książki wydawnictwa Dwie Siostry. Dziękujemy za wspaniałe wypowiedzi. Niektórzy z Was zebrali naprawdę sporo punktów. Jeśli ktoś jeszcze do naszej zabawy nie dołączył, to w listopadzie, czytamy książki przygodowe. Nadal każdy może wygrać, a będzie można zgarnąć wspaniałe nagrody. Podejmijcie Wyzwanie i czytajcie :). A teraz prezentujemy dwie wypowiedzi, które urzekły jurorów w październiku.

Konkurs dofinansowano z środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

skan_001-2
 
 
 
 Za nami pierwszy miesiąc "Wyzwań Czytelniczych". Czytaliśmy książki o zwierzętach. Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali do nas swoje wypowiedzi. Jeśli ktoś nie zdążył, niech się nie martwi, wyzwania trwają aż do 28 listopada.
Już od niedzieli, przez cały październik, będziemy czytać książki Wydawnictwa Dwie Siostry. Jeśli nie wiecie, jak je znaleźć, zapraszamy do biblioteki.
A teraz zapraszamy do przeczytania wyróżnionej we wrześniu wypowiedzi Dżej Dżeja.
 
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
wyzwania-czytelnicze
wyzwania-czytelnicze-2023-dobry-plakat
 
 

Wyzwania Czytelnicze czas zacząć!

Zapraszamy uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie czytelniczym ze świetnymi nagrodami.

Co miesiąc, podczas trwania akcji, uczestnik ma za zadanie przeczytać książkę odpowiadającą tematowi miesiąca i pisemnie wypowiedzieć się na jej temat:

  • we wrześniu czytamy książki, w których występują zwierzęta
  • w październiku czytamy książki Wydawnictwa Dwie Siostry
  • w listopadzie czytamy książki przygodowe

Wypowiedź, oprócz wierszy, nie może mieć mniej niż:

Klasy 1-3 – minimum 5 zdań

Klasy 4-6 - minimum 8 zdań

Klasy 7-8 - minimum 10 zdań.

Za każdą nadesłaną wypowiedź otrzymacie 1 punkt. Liczba przeczytanych książek w miesiącu zależy tylko od was. Na wypowiedzi czekamy do 28 dnia każdego miesiąca. Kto w grudniu będzie miał najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej, zdobędzie nagrodę główną. Do konkursu można się przyłączyć w dowolnym momencie jego trwania, poprzez przyniesienie karty zgłoszenia do biblioteki.

Czekamy właśnie na Ciebie!

 

DO POBRANIA:

Regulamin
Karta zgłoszenia


Drukuj