„Potteromaniak 2023”

 

„Potteromaniak 2023” – wyniki kwalifikacji

Dzień dobry! Nadszedł ten dzień, gdy przychodzimy do Was z wynikami kwalifikacji do finału konkursu „Potteromaniak 2023”, czyli zmagań dotyczących książki „Harry Potter i Więzień Azkabanu”. Przypominamy, że rozgrywki odbędą się we wtorek, 14 listopada, o godz. 10.00 w gmachu głównym Biblioteki Norwida.

W tym roku znów nie zawiedliście i zgłoszeń było sporo. Czasem o kolejności decydowały minuty! Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem: „Cztery 3-osobowe drużyny, które jako pierwsze prześlą zgłoszenia z poprawnymi odpowiedziami na pytania konkursowe, wezmą udział w finale, który odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze”.

Które to drużyny? Reprezentanci:

Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze;

Szkoły Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze;

Szkoły Podstawowej nr 11, Zespół Edukacyjny nr 9 w Zielonej Górze, uczestnicy z klasy 6 „e”;

Szkoły Podstawowej nr 11, Zespół Edukacyjny nr 9 w Zielonej Górze, uczestniczki z klasy 6 „a”;

 

Jednocześnie informujemy, że w przypadku niemożności wzięcia udziału w konkursie któregoś z członków zakwalifikowanej drużyny lub całej drużyny, na ich miejsce do finału wchodzą kolejne zespoły z listy, zgodnie z kolejnością zgłoszeń. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Konkurs dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs wspiera wydawnictwo Media Rodzina.

 


Szanowni Państwo, 

zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w drużynowej akcji „Potteromaniak 2023” - Konkurs wiedzy o książce „Harry Potter i Więzień Azkabanu” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że Państwa szkoła lub młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki również dołączy do tej ciekawej inicjatywy.

Konkurs dotyczy uczniów klas VI szkół podstawowych

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest poprawne wypełnienie karty zgłoszeniowej*, odpowiedzenie na krótki quiz (część składowa karty zgłoszeniowej) oraz wypełnienie zgód przez rodziców/opiekunów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października. Cztery drużyny, które jako pierwsze prześlą zgłoszenia z poprawnymi odpowiedziami na pytania konkursowe, wezmą udział w finale. 

O tym, które drużyny wezmą udział w finale, poinformujemy najpóźniej do 27 października br. na Facebooku mediateki (https://www.facebook.com/GoraMediow) oraz na stronie internetowej Biblioteki (https://biblioteka.zgora.pl/)  

Szkoły wytypują 3 uczniów, którzy stanowić będą reprezentację w konkursie przeprowadzonym w Bibliotece. Finał odbędzie się 14 listopada (wtorek) br. o godz. 10.00 w WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Po konkursie nastąpi krótkie czytanie fragmentów powieści o nastoletnim Czarodzieju. Na zwycięzców czekają nagrody


Zapraszamy serdecznie do udziału! 


* Kartę uczestnictwa i odpowiedzi na quiz prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując: HARRY POTTER. Załączamy regulamin Konkursu oraz niezbędne pliki związane z Konkursem. 

 
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Konkurs wspiera wydawnictwo Media Rodzina. 
 
 
potteromaniak-2023
 
 
glosne-czytanie-w-bibliotece-norwida
 
 
 
 
 

Drukuj