Czwartek Lubuski z Anną Wojtachą

23 marca, godz. 18.00
Pro Libris Café (parter Biblioteki)

Czwartek Lubuski z Anną Wojtachą

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 23 marca, godz. 18.00, Pro Libris Café (parter Biblioteki), na Czwartek Lubuski z Anną Wojtachą, dziennikarką, korespondentką wojenną, autorką reportaży "Miami" bez cenzury, Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu, Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji oraz Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie. Rozmowę poprowadzi Karolina Kamińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Lubuskich

Anna Wojtacha - urodzona w 1980 roku w Koszalinie. Pracę dziennikarską zaczynała w TVP w redakcji Teleexpressu. Następnie była związana z TVN24 i Polsat News. Relacjonowała konflikty zbrojne m.in. w Iraku, Afganistanie, Gruzji, Strefie Gazy, Czadzie, a także zamachy terrorystyczne w Indiach oraz przewrót rządowy w Tajlandii. Autorka książek, reportaży: "Miami" bez cenzury, Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu, Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji oraz Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie.

Afganistan, Izrael, Irak, Gruzja... Przygniatająca codzienność: przygotowanie wyjazdu, pakowanie, formalności, lotnisko, karkołomne szukanie połączeń. Coraz szybciej i szybciej. Aż wreszcie jest. Ona. Wojna. Ostrzał, ucieczka, adrenalina, ranni, zabici, zsyłanie materiałów, wejścia na żywo, rwany sen... A po powrocie do domu? Napady lęku, brak zrozumienia, kryzysy rodzinne, alkohol. I ta niemożność powrotu do normalnego życia. Bo gdzieś toczy się kolejna wojna. Gdzieś, gdzie powinnam być. Jestem uzależniona. Jedno jest pewne. Wojna sprawia, że mocniej czuje się życie. I daje nam przekonanie, że jesteśmy wyjątkowi. Nie uwierzę, jeśli któryś z moich kolegów zaprzeczy. Szkoda tylko, że płaci się za to taką cenę.
(Anna Wojtacha)

1anna-wojtacha

 

 


Drukuj  
Polish Polski