ZIELONOGÓRSKI SALON POEZJI - Pogodzić się ze światem

23 stycznia (niedziela), godz. 17.00
Sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na kolejną edycję Zielonogórskiego Salonu Poezji.
Gościem Salonu będzie Bartosz Bandura, aktor Teatru Kotłownia z Drezdenka, który zaprezentuje monodram Pogodzić się ze światem. Jest to autorsko opracowany spektakl, inspirowany twórczością Edwarda Stachury.

Gospodarz Salonu: Andrzej Buck

Wydarzenie odbędzie się hybrydowo – z udziałem publiczności (przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego) oraz online – transmisja na FB Biblioteki www.facebook.com/biblioteka.norwida

Spektakl prezentowany był m.in. w Wilnie podczas Dni Teatru Polskiego na Litwie, w Teatrze Miejskim w Lesznie, w Teatrze BOTO podczas Sopockich Konfrontacji Teatralnych, na 3. Festiwalu Literackim „Słowa na puszczy” oraz podczas XV. Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa”. Został również zakwalifikowany do Tyskiego Festiwalu Monodramów "MOTYF".

/Pogodzić się ze światem, fot. Roman Niedźwiecki/

Polish Polski