VI Noworoczne Wierszowanie - Konkurs Jednego Wiersza

Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Konkurs Jednego Wiersza
VI NOWOROCZNE WIERSZOWANIE

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida i Koło Literaturoznawców Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają twórców zrzeszonych w stowarzyszeniach pisarskich, jak i niezrzeszonych, którzy ukończyli 15 lat na Konkurs Jednego Wiersza VI NOWOROCZNE WIERSZOWANIE. Konkurs polega na prezentacji jednego wiersza własnego autorstwa na dowolny temat, wcześniej niepublikowanego.

Przyznane zostaną trzy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wiersze nagrodzone zostaną opublikowane w czasopiśmie „Pro Libris”. Ponadto, aby docenić wszystkich uczestników Konkursu i zachęcić do twórczych działań, rozlosowane zostaną trzy upominki noworoczne.

Uczestnicy prezentują wiersze w kolejności zapisów. Czas prezentacji nie może przekroczyć 2 minut. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu dostępnego na stronie Biblioteki. Wydarzenie z udziałem publiczności. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w konkursie (uczestnicy).

Kontakt: Agnieszka Ginko, tel: 68 4532638, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed konkursem odbędzie się krótka prezentacja nowego numeru czasopisma „Pasje literackie” wydawanego przez Związek Literatów Polskich, Oddział w Zielonej Górze i Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida. Zostanie również wręczona Nagroda Szczęsnej Podkowy im. Jerzego Szewczyka przyznawana przez Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów jednemu z członków Stowarzyszenia.

Zwycięzców Konkursu wyłoni Jury powołane przez Organizatora.

Jury:
Agnieszka Ginko-Humphries, poetka, redaktorka, Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej (Przewodnicząca)
Halina Bohuta-Stąpel – członek Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów oraz Związku Literatów Polskich, Oddział w Zielonej Górze
Klaudiusz Mirek, Opiekun Koła Literaturoznawców Uniwersytetu Zielonogórskiego

REGULAMIN KONKURSU JEDNEGO WIERSZA