Zimowa Czytelnia Norwida

Zapraszamy najmłodszych do Zimowej Czytelni Norwida!

 

ZIMOWA CZYTELNI NORWIDA zaprasza, dzieci wraz z opiekunami, do wspólnej zabawy podczas ferii zimowych.

UWAGA! Z powodu pandemii na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy! 

Zapraszają: 

Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9, tel.: 68 45 32 610, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lubuskie Laboratorium Książki „GreenBook”, ul. Makowa 12 (za Biedronką), tel.: 736 600 470, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Filia nr 2 Biblioteka Słonia Elmera, Os. Pomorskie 13, tel.: 68 32 01 011, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Filia nr 5  Biblioteka Żółwia Franklina,  ul. Żołnierzy 2 Armii 30-40, tel.: 68 45 41 060, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Filia nr 9 Biblioteka Bromby i Przyjaciół , ul. Podgórna 45, tel.: 68 45 32 661, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Filia nr 11 Biblioteka Piotrusia Pana, ul. Ptasia 32, tel.: 68 45 10 892, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Filia nr 12, ul. Morelowa 34, tel.: 65 45 38 744, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

HARMONOGRAM:

17 stycznia, godz. 11.00, Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook - Przyjaźń w bibliotece – zajęcia literacko-manualne przeznaczone dla osób w wieku 10-15 lat. Uczestnicy wysłuchają fragmentów książek z cyklu Dunia oraz wykonają bransoletki przyjaźni, czyli ozdoby, które mogą stać się wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.

18 stycznia, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa - Gwiezdne Miecze  – warsztaty kreatywne w oparciu o książkę Tajne misje Yody, wyd. Ameet. Wykonywanie mieczy z Gwiezdnych Wojen z materiałów z recyklingu.

18 stycznia, godz. 11.00, Filia nr 4 i 9 - Idziemy na bal z Martynką, czyli zróbmy sobie biżuterię – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. Inspiracją do zajęć plastycznych jest książka „Martynka idzie na bal” autorstwa Gilbert Delahaye. Pozostając w klimacie przygód rezolutnej dziewczynki, wykonamy biżuterię z różnych koralików, w której moglibyśmy pokazać się na balu u Martynki.

19 stycznia, godz. 16.00, Filia nr 12 - Zabawy w rysowanie - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na kanwie Wierszy Jana Brzechwy.

20 stycznia, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa - Kubek z R2D2 – warsztaty plastyczno-literackie związane z bohaterami-robotami z Gwiezdnych Wojen. Malowanie robotów na kubkach oraz stworzenie dużego, przestrzennego robota R2D2 m.in. z kosza na śmieci oraz materiałów recyklingowych. Zajęcia z wykorzystaniem książki Star Wars. Projekty krok po kroku Anny Sobich-Kamińskiej.

20 stycznia, godz. 11.00, Filia nr 5 - Przyjaźń w bibliotece – zajęcia literacko-manualne przeznaczone dla osób w wieku 10-15 lat. Uczestnicy wysłuchają fragmentów książek z cyklu Dunia oraz wykonają bransoletki przyjaźni, czyli ozdoby, które mogą stać się wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.

24 stycznia, godz. 10.30, Filia nr 2Warsztaty literackie dla dzieci z klas IV-VI - kreatywne zajęcia pomagające w pisaniu, tworzeniu tekstów, jak również zachęcające do samodzielnej zabawy ze słowami.

24 stycznia, godz. 11.00, Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook - Dziecinnie proste origami – zajęcia literacko-manualne dla dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunami. Dzieci po wysłuchaniu wierszy o zwierzętach, poznają najprostszą technikę origami pozwalającą na złożenie z papieru kota, psa czy słonia.

24 stycznia, godz. 11.00, Filia nr 4 i 9 - Kreatywne Ferie w Bibliotece na Podgórnej (w programie: zabawy teatralne, zajęcia plastyczne, kodowanie offline'owe). Zajęcia dla dzieci od 7 lat.

25 stycznia, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa - Twój własny BB-8 – warsztaty plastyczno-literackie, na których stworzymy postać robota BB-8, wykorzystując m.in. kule styropianowe. Star Wars. Projekty krok po kroku Anny Sobich-Kamińskiej.

25 stycznia, godz. 11.00, Filia nr 4 i 9 - Zuźka D. Zołzik baluje – tworzenie stroju balowego, zajęcia literacko-plastyczne inspirowane książką Barbary Park.

26 stycznia, godz. 12.00, Filia nr 11 - Pyszności dla ptaków. W ramach ferii zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat (wraz z opiekunami) na spotkanie, na którym wspólnie przygotujemy pyszności dla ptaków na zimowy czas (tworzenie kulek i zawieszek z ziarnami); dodatkowo wykonanie ozdób z ptasim motywem.

26 stycznia, godz.16.00, Filia nr 12 - Zabawy w rysowanie - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na kanwie Wierszy Jana Brzechwy.

27 stycznia, godz. 10.30, Filia nr 2 - Warsztaty literackie dla dzieci z klas IV-VI - kreatywne zajęcia pomagające w pisaniu, tworzeniu tekstów, jak również zachęcające do samodzielnej zabawy ze słowami.

27 stycznia, godz. 11.00, Filia nr 5 - Dziecinnie proste origami – zajęcia literacko-manualne dla dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunami. Dzieci po wysłuchaniu wierszy o zwierzętach, poznają najprostszą technikę origami pozwalającą na złożenie z papieru kota, psa czy słonia.

27 stycznia, godz. 11.00, Filia nr 4 i 9 - Kreatywne Ferie w Bibliotece na Podgórnej (w programie: zabawy teatralne, zajęcia plastyczne, kodowanie offline'owe)Zajęcia dla dzieci od 7 lat.

27 stycznia, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa - Opanujmy Gwiazdę Śmierci – wykonywanie Gwiazd Śmierci ze zużytych płyt CD. Warsztat w oparciu o książkę Star Wars. Gwiezdne projekty. Zrób to sam Agaty Łankowskiej.

  

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra

 

 


Drukuj  
Polish Polski