Noc Muzeów 2024 w Muzeum Ilustracji Książkowej

Muzeum Ilustracji Książkowej, al. Wojska Polskiego 9

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Ilustracji Książkowej

Od stylowych ilustracji Jana Marcina Szancera do barwnego świata mody

Inspiracją do edycji Nocy Muzeów 2024 w Muzeum Ilustracji Książkowej jest zbiór projektów ilustracji znajdujących się w zbiorach Biblioteki Norwida autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich ilustratorów Jana Marcina Szancera. To właśnie on nadał wygląd m.in. niezapomnianemu wydaniu „Baśni” Andersena, Konikowi Garbuskowi, Panu Kleksowi. Jest autorem ilustracji ok. 300 książek, 500 projektów pocztówek, 60 scenografii do przedstawień teatralnych, filmów i programów telewizyjnych, 20 plakatów, serii znaczków pocztowych, ekslibrisów oraz obrazów olejnych. W tym roku mija 80 lat od czasu kiedy po raz pierwszy użył własnego monogramu "jms" pod zaprojektowaną przez siebie ilustracją do książeczki "Koziołeczek". Charakterystyczne "szancerowskie" postaci ubrane w wyjątkowej urody stroje staną się punktem wyjścia dla zaprojektowania własnych, bajkowych, modowych kolekcji, a jedyny w swoim rodzaju monogram artysty zainspiruje uczestników do stworzenia logotypu własnej modowej marki.

W programie także:

– „tekstylne” konkursy międzypokoleniowe

– zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem

– warsztat graficzny

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i dorosłych! Nagrody czekają!.

Termin: 18 maja (sobota) 2024 godz. 19.00-22.00 Biblioteka Norwida, V piętro.

fb-noc-muzeow-2