Finisaż wystawy malarstwa Magdaleny Łazar

8 września, godz. 18.00
Galeria Biblioteki, al. Wojska Polskiego 9

Cienie i zaćmienie – wystawa malarstwa Magdaleny Łazar

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza do Galerii Biblioteki na wystawę malarstwa Cienie i zaćmienie żarskiej artystki Magdaleny Łazar.

Ekspozycja czynna od 14 lipca do 8 września br. Tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się finisaż wystawy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Artystki oraz Sióstr Massier – Kaliny i Mai.

Madalena Łazar – absolwentka ASP w Krakowie – Wydziału Malarstwa oraz Instytutu Sztuk Pięknych UZ. Wyraża się w malarstwie, rysunku i artwideo. Tworzy w cyklach do których inspiracją jest zmysłowe odczucie piękna zjawisk przyrody: noce, zaćmienia słońca, księżyca, ćmy, zioła z których powstaje zielnik. Jej prace są ozdobą kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą (m.in Australia, Japonia, Niemcy, Francja, Czechy). Uczestniczy w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach i festiwalach („Cienie z zaćmienie”: Galeria ATH w Bielsku BIałej, Wystawa 7th international Plein Air in Kuks - Czechy; Wystawa Bardzo Kocich Obrazów - Bielańska Galeria Teatru Muzycznego - W-wa; VI International Art Reviev Alternatywy 33 - Ostrów Wielkopolski; ART an der Grenze - Słubice; Interferencje - Galeria Sztuki FORT Sokolnickiego Warszawa, Berlin; Videoholika - Warna - Bułgaria; Biennale Sztuki Mediów WroCenter; Exposition "Zielona Góra - Saverne” - Francja; BWA Zielona Góra; Niepohamowanie - Międzynarodowa wystawa sztuki erotycznej - Galeria 4Art - Gliwice; Dap gallery - Warsaw - ’‘100 + 1 Beautiful Paintings’’; FACH&WERK Polish-German exhibition - Potsdam, Altlandsberg, Templin, Gransse, Angermunde; Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie; Biennale Twórczości Plastycznej WP "ARS - Sieradz - II nagroda).uk plastycznych i wokalnych.

Magdalena i siostry Massier to projekt muzyczny. Spotkanie na kanwie pasji i radości tworzenia poprzez wrażliwość, talent i pokolenia. Docenione na licznych konkursach. Kalina – wiolonczelistka, kompozytorka: Grand Prix Sofia, Bułgaria za duet wiolonczelowy i l nagroda tamże w swojej kategorii wiekowej. Maja pisze teksty, gra na pianinie, śpiewa: laureatka Okręgowego Konkursu Recytatorskiego. Magdalena od wielu, wielu lat na scenie poezji śpiewanej, nagradzana na konkursach, współtworząca przez długie lata zespół Wyspa, potem zespół Łazar&Massier, dzisiaj w nowej odsłonie.

thumbnail_plakat-lazar

Polish Polski