Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 10 w Żarach tematycznie związane było z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną poświęconą H. Ch. Andersenowi, który jest patronem tego święta. Ponadto wysłuchały listu pt. „Jestem książką, przeczytaj mnie” będącego przesłaniem dla najmłodszych z okazji święta książki. To dzięki słowom Vagelisa Iliopoulosa Smerfiki dowiedziały się, że każdy z nas jest wyjątkowy i podobnie jak książka zawiera w sobie niepowtarzalną historię. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć najbardziej oryginalne egzemplarze z literatury dziecięcej znajdujące się w naszej bibliotece. W trakcie pokazu wywiązała się dyskusja na temat zalet czytania. Milusińscy stwierdzili, że wspólne chwile przy lekturze, zarówno w przedszkolu, bibliotece czy domu, są bardzo ważne, ponieważ rozwijają wyobraźnię i słownictwo, a także uczą wyrażać myśli oraz rozumieć innych. Oprócz tego nasi klubowicze szybko i bezbłędnie rozwiązali zagadki dotyczące utworów Andersena. Na zakończenie Milusińscy narysowali ulubioną postać z utworów duńskiego pisarza.

Dziękujemy za miło spędzony czas. Do zobaczenia w maju.

Małgorzata Pawłowska

wp_20230405_10_49_24_pro