Światowy Dzień Książki

Dnia 24.04.2023 r. w Oddziale dla Dzieci MBP Żary odbyło się kolejne spotkanie z najmłodszymi członkami Dyskusyjnego Klubu Książki – wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach. Zajęcia nawiązywały do Światowego Dnia Książki, który obchodzony był 23 kwietnia. Na wstępie odbył się quiz ze znajomości baśni. Dzieci na podstawie ilustracji bezbłędnie odgadywały znajome tytuły. Następnie Tygryski wysłuchały utworu Kamila Polaka pt. ,,Bałagan w bibliotece”, a później wzięły udział w dyskusji dotyczącej treści książeczki. Klubowicze zgodnie przyznali, że porządek w bibliotece jest bardzo ważny, gdyż wtedy czytelnicy bez trudu odszukają na półkach interesujące ich lektury. Potem przyszedł czas na prezentację najbardziej oryginalnych pozycji z naszego księgozbioru. Klubowicze m. in. poznali wieczorne zwyczaje sympatycznego niedźwiadka, wąchali książeczkę pachnącą truskawkami, obejrzeli wnętrze średniowiecznego zamku i podziwiali monstrualne prehistoryczne gady. Ponieważ milusińscy uwielbiają zajęcia plastyczne, dostali polecenie wykonania ilustracji do ulubionej bajeczki. Pomysłów było co niemiara. Na zakończenie wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia. Dziękujemy za miłą wizytę. Do zobaczenia w maju.

Edyta Lachowska