XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

15 maja 2023 r. zakończyliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek z najmłodszymi mieszkańcami Żar. Naszymi gośćmi byli uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki - wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 10 w Żarach, którzy wzięli udział w warsztatach ph. „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Smerfiki wysłuchały książeczki pt. ,,Kosmosmerf”. Mali wielbiciele niebieskich bajkowych postaci uczestniczyli w zabawie ruchowej pt. „Lot na Księżyc”, podczas której wcielili się w astronautów przygotowujących się do międzygalaktycznej podroży i zaprezentowali taniec Smerfów - „Plum, plum, plum”. Ponadto klubowicze bezbłędnie rozwiązali quiz „Wiem wszystko o Smerfach” i wykazali się znajomością smerfowego języka. Dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia w czerwcu. (klub nr 1)

Małgorzata Pawłowska