„Bezcenny” Zygmunt Miłoszewski

We wtorek 13 czerwca 2023 r. grupa DKK dla dorosłych spotkała się na ostatnim przed wakacjami spotkaniu. Tematem naszych dyskusji był „Bezcenny” Zygmunta Miłoszewskiego. Jest to książka przygodowo-sensacyjno-historyczna o bardzo wartkiej akcji, w której przygody czwórki głównych bohaterów przypominają film z Jamesem Bondem. Do zaskakującego finału, autor prowadzi czytelnika, poprzez wiele zagadek i tropów. Oprócz fikcyjnych postaci, spotykamy również na kartach książki bohaterów historycznych, m.in. zasłużonego dla kultury i sztuki polskiej Karola Estreichera, Henryka Askenazego. Lektura „Bezcennego” to świetny pomysł na wakacyjny wyjazd, jednak autor podejmuje ważny temat, jakim są polskie dobra kultury utracone podczas drugiej wojny światowej. Serdecznie zachęcam do lektury.

dkk-spotkanie-1