„Rok w Poziomce”

W środę 24 kwietnia 2024 roku, miłośnicy literatury spotkali się w Filii bibliotecznej w Rudawicy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem tematem była książka Katarzyny Michalak „Rok w Poziomce” - pierwszy tom trylogii, na którą składają się również „Powrót do Poziomki” i „Lato w Jagódce”.

Książka przepełniona jest optymizmem, wiarą w potęgę przyjaźni i ludzką dobroć. Nie brakuje tu humoru, wzruszeń oraz szczęśliwego zakończenia. Główna bohaterka, Ewa, marzy o małym domku pod lasem nad rzeczką. Gdy w końcu udaje jej się spełnić to marzenie … jej świat się wali.

Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po „Rok w Poziomce”. To lektura, która idealnie nadaje się oderwanie od codzienności i spędzenie miłego popołudnia. Książka dostępna w Bibliotece.

POLECAMY 😊

zrzut-ekranu-1130

Twórczość Barbary Wysoczańskiej

W dniu 08.11.2023 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członków klubu. Spotkałyśmy się w trochę okrojonym składzie.

Tematem naszego spotkania była twórczość pani Barbary Wysoczańskiej, z którą miesiąc wcześniej miało miejsce spotkanie autorskie. Wszystkie klubowiczki były pod ogromnym wrażeniem.

Miałyśmy prawie miesiąc czasu na zapoznanie z książkami autorki, które wyszły spod jej pióra. Powieści autorki odnoszą niemałe sukcesy i stają się bestsellerami. Pisząc swoje powieści Barbara Wysoczańska wykorzystuje opracowania historyczne. Ma bardzo dużą umiejętność połączenia opowieści o emocjach z historycznym tłem.

Jesteśmy zauroczone jej powieściami, tak aktualnymi w naszych czasach. Czekamy z niecierpliwością na kolejne historie wychodzące spod pióra naszej ulubionej autorki.

20231108_140344

NARODOWE CZYTANIE

Tym razem członkowie naszego DKK spotkali się z okazji NARODOWEGO CZYTANIA w dniu 09.09.2023 r.

Czytaliśmy fragmenty powieści „Nad Niemnem”, to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej i jeden z najważniejszych polskich utworów podejmujących tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznicę wybuchu obchodzimy w 2023 roku.

Cudowną atmosferę naszego spotkania może oddać pasujący cytat:

„Dzień był letni i świąteczny. Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało. Ciepło i radość lały się z błękitnego nieba i złotego słońca…”

Nie obyło się też bez dyskusji nad słynnym powiedzeniem:

„Tereniu, daj mi trochę wody i proszek bromowy, bo czuję nadchodzący globus. Globus histericus … dokucza mi bardzo … szczególniej kiedy się czymś wzruszę … zmartwię…”.

Wszyscy, którzy wzięli udział w wydarzeniu zostali obdarowani egzemplarzem lektury z pamiątkowym stemplem Narodowego Czytania.

20230909_115344

Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską

W dniu 09.10.2023 r. w ramach spotkań DKK, odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską.

Barbara Wysoczańska zdobyła uznanie dzięki swoim książkom, w tym takim tytułom jak „Siła kobiet” oraz „Narzeczona Nazisty”. Jej powieści, w których opisuje polską historię i losy wyjątkowych kobiet, cieszą się wielką popularnością. Jest osobą obdarzoną ogromną wrażliwością, kochająca ludzi i życie. Podczas spotkania autorka podzieliła się z nami swoimi uczuciami do bohaterów stworzonych przez siebie. W swoich powieściach przedstawia kobiety, które podejmują trudne decyzje odmieniające ich życie. Potrafi umiejętnie połączyć emocjonującą opowieść na tle wydarzeń historycznych.

Barbara Wysoczańska w trakcie spotkania odpowiadała wyczerpująco na zadawane pytania przez czytelniczki. Atmosfera spotkania była wyjątkowa.

Czekamy z niecierpliwością na premierę nowej powieści.

20231009_170256

Edyta Świętek „Ta sama rzeka”

W środę 28.06.2023 r. odbyło się spotkanie grupy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Rudawicy. Na spotkaniu omawialiśmy powieść Edyty Świętek pt. „Ta sama rzeka”.
Autorka porusza trudny i bardzo złożony temat przemocy psychicznej i emocjonalnej w rodzinie. Bohaterowie powieści Małgorzata i Piotr trwają w niespełnionym małżeństwie tylko dla dobra swojego niepełnosprawnego syna. Na pozór są idealną rodziną, ale to tylko pozory. Mąż jest zaborczy i zazdrosny. Oboje tkwią w toksycznym związku… Autorka w swojej powieści ukazuje nam jak potrafi być niebezpieczna nie tylko przemoc fizyczna, ale i psychiczna. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Historia opowiedziana przez Edytę Świętek jest także o nadziei, że na szczęście nie jest nigdy za późno.
Książka bardzo nam się podobała.

20230628_171633