M.L. Stedman „Światło między oceanami”

 

Piękna i wzruszająca powieść o ogromnej sile miłości i o decyzjach, które podejmujemy, aby zmienić swój los, niekoniecznie licząc się z losem innych osób.

Lata 20. XX wieku, Tom Sherbourne po trudnej traumie z dzieciństwa i przeżyciach wojennych zostaje latarnikiem na wyspie Janus Rock, gdzie spotykają się wzburzone wody dwóch oceanów. Wkrótce poznaje Isabel, z którą zaczyna wieść spokojne życie na małym kawałku ziemi, wypełniając swoje obowiązki z pieczołowitą starannością.

Do pełni szczęścia brakuje tylko małej istotki… Niestety problemy Isabel z wydaniem na świat dziecka kładą się cieniem na młodym małżeństwie. Któregoś wietrznego dnia do brzegu dobija łódka z dwoma pasażerami.

Od tego dnia życie mieszkańców wyspy odmieni się nieodwracalnie. Decyzje, jakie podejmą bohaterowie, niestety nie zawsze okażą się dobre dla innych osób. Również niedające spokoju wyrzuty sumienia Toma oraz ogromna miłość Isabel do dziecka znalezionego w łodzi doprowadzi ich do podjęcia najcięższych wyborów…

W zbiorach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze dostępny jest również film na DVD, którego scenariusz oparty jest na książce M.L. Stedman.


Polecam! 

Izabela Żyła

 

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI 

 


Drukuj