Dyskusyjne Kluby Książki
Od kwietnia 2007 roku w bibliotekach całej Polski działa 228 Dyskusyjnych Klubów Książki. Pierwsze spotkania odbyły się także w bibliotekach terenowych województwa lubuskiego oraz w dwóch filiach miejskich, Wypożyczalni Głównej i Oddziale dla Dzieci WiMBP w Zielonej Górze.
Inauguracja DKK przy MBP w Nowej Soli miała miejsce 25 kwietnia br. Bibliotekarz nadzorujący, Agata Wojtkowiak, omówiła sprawy organizacyjne i wręczyła wszystkim pierwszą książkę: Król Kier znów na wylocie Hanny Krall. Tego samego dnia spotkali się Klubowicze zrzeszeni przy Wypożyczalni Głównej oraz Filii nr 1 WiMBP. Pierwsi w klubie Pro Libris wymieniali się uwagami na temat Anny In w grobowcach świata Olgi Tokarczuk, drudzy w siedzibie Filii opowiadali o swoich zainteresowaniach i doświadczeniach czytelniczych. Dyskusja poświęcona ocenie książek m.in. W. Żukrowskiego, A. Pilipiuka czy P.O. Enquista, była momentami bardzo burzliwa. Pierwsze spotkanie trwało 3 godziny, drugie 1,5. Na następne, zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku umówiono się na 30 maja. W Filli nr 1 w planie jest dyskusja nad książką Jacka Dehnela Lala. W DKK przy Wypożyczalni królował będzie Umberto Eco i Tajemniczy płomień królowej Loany.
25 kwietnia inauguracyjne spotkanie odbyło się również w Brodach. Przybyło 18 osób. Wiele z nich zdecydowało się przeczytać od razu wszystkie zaproponowane książki. Duże zainteresowanie wśród czytelników młodszych wzbudziły wiersze S. Barańczaka i A. Zagajewskiego.
Klubowicze z Jasienia spotkali się w Bibliotece 26 kwietnia. Siedem zainteresowanych osób zapoznało się z nową ofertą swojej Książnicy. Wybrano dwa wiersze (E.Lipskiej oraz S. Barańczaka) jako lekturę do dyskusji w maju.
27 kwietnia 2007 roku pierwsze spotkanie zorganizowano w czytelni Oddziału dla Dzieci, w któym uczestniczyło sześć osób. Młodzi entuzjaści czytelnictwa w wieku 11–13 lat chętnie wypowiadali się na temat swoich ulubionych lektur. Dominowały uwagi dotyczące popularnych książek dla dziewcząt oraz Harrego Pottera. Klubowiczom wypożyczono Dom ośmiu tajemnic autorstwa Lilianny Bardijewskiej.
Tego samego dnia rozpoczęło się spotkanie dzieci i młodzieży zrzeszonych w DKK przy Filii nr 9 im. Bromby i Przyjaciół. Klubowicze mówili o swoich upodobaniach czytelniczych. Rozmawiano o tym co, gdzie i dlaczego lubimy czytać. Co kieruje naszymi wyborami czytelniczymi? Jeśli chodzi o ulubione miejsce do czytania, to na prowadzenie zdecydowanie wysunęły się łóżko i wanna. Ulubione gatunki literackie różnicuje przede wszystkim płeć – chłopcy opowiedzieli się za sensacją i fantastyką, dziewczęta - za literaturą obyczajową. Skoro różne upodobania, to i literatura omawiana na spotkaniach DKK będzie bardzo różnorodna. Na początek piękna baśń C. Funke Atramentowe serce i przypowieść o tolerancji E.E. Schmitta Dziecko Noego.
Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku oraz tego jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej krytykiem czy znawcą. Kluby spotykają się od kwietnia do grudnia 2007 r., średnio raz w miesiącu, w grupach 10-12 osobowych. Oferta lekturowa jest naprawdę ciekawa. Miejmy nadzieję, że entuzjazm młodszych i starszych klubowiczów się nie ulotni, a spotkania DKK wejdą na stałe w rytm pracy bibliotek.
Dyskusyjne Kluby Książki to grupy uczestników w różnym wieku, połączonych wspólną pasją czytelniczą i zainteresowaniem książką. Inicjatorami akcji są: Instytut Książki oraz biblioteki British Council. Przedstawiciele tych instytucji spotkali się 20 listopada 2006 r. z bibliotekarzami południowej części województwa lubuskiego oraz pracownikami WiMBP i zaprezentowali założenia działalności Klubów.
DKK to lokalne grupy czytelnicze działające przy bibliotekach. Ich uczestnicy spotykają się raz w miesiącu i wspólnie czytają książki, głównie nowości, dyskutują o nich, piszą recenzje. Projekt ten jest adaptacją brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i wspólnej o książkach rozmowy.
Mali i dorośli czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania czasu mogą zgłaszać się do pracowników Wypożyczalni Głównej, Oddziału dla Dzieci, filii miejskich Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze oraz do pracowników bibliotek terenowych.
Zapraszamy czytelników do uczestnictwa w Dyskusyjnych Klubach Książki.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego



Klubowicze polecają
Spotkania autorskie
Spotkania autorskie z Andrzejem Grabowskim
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dorosłych na spotkania autorskie z Andrzejem Grabowskim. Spotkanie prowadzi Marcin Michrowski.
13 czerwca 2022
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
Spotkania autorskie z Jackiem Głombem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dorosłych na spotkania autorskie z Jackiem Głombem:
11 czerwca 2022
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
Spotkania autorskie z Janem Englertem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dorosłych na spotkania autorskie z Janem Englertem. Spotkanie prowadzi Kamila Drecka.
10 czerwca 2022
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
Spotkania autorskie z Agnieszką Bednarską
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dorosłych na spotkania autorskie z Agnieszką Bednarską:
1 czerwca 2022
Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, 66-008 Świdnica
15.00-16.30
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie, Al. Niepodległości 16, 67-300 Szprotawa
2 czerwca 2022
14.00-15.30
Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów, ul. Jana Pawła II 52, 66-100 Sulechów
Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dorisłych na spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim:
10 maja 2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, ul. Wrocławska 11
11 maja 2022
17.00-18.30
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze Filia nr 1, ul. Ptasia 32
Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dzieci i młodzież na spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke:
10 maja 2022
Gminna Biblioteka w Łagowie, ul. Spacerowa 12
11.15-13.00
Biblioteka Miejsko-Gminna w Zbąszynku, ul. Plac Wolności 1
11 maja 2022
8.30-10.00
Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze, ul. Lipowa 1
11.45-13.00
Biblioteka Publiczna w Starym Strączu, Stare Strącze 191 A
Spotkania autorskie z Joanna Jax
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dorosłych na spotkania autorskie z Joanną Jax:
10 maja 2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie, ul. Westerplatte 14
12 maja 2022
Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej, ul. Browarna 7
11 maja 2022
17.00-18.30
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jasieniu, ul. Kolejowa 9
13 maja 2022
17.00-18.30
Gminna Biblioteka Publiczna w Dzietrzychowicach, Filia w Rudawicy, 67-320 Rudawica
Spotkania autorskie z Zofią Mąkosą
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania autorskie z Zofią Mąkosą:
22 kwietnia 2022
Biblioteka Publiczna w Bytomiu Odrzańskim, ul. Kożuchowska 15
27 kwietnia 2022
Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy, 68-113 Brzeźnica
26 kwietnia 2022
17.00-18.30
Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu, ul. Szprotawska 4
28 kwietnia 2022
17.00-18.30
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w Lubrzy, Os. Szkolne 13
Spotkania autorskie z Przemysławem Piotrowskim
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania autorskie z Przemysławem Piotrowskim:
5 kwietnia 2022
Biblioteka Publiczna im. Wiesława Sautera w Babimoście, ul. Gagarina 21
18.30-20.00
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie, ul. Bramkowa 2
6 kwietnia 2022
16.30-17.45
Ośrodek Kultury i Biblioteki w Trzebielu, ul. Żarska 52
18.30-20.00
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie, ul. Zielonogórska 14
Spotkania autorskie z Barbarą Kosmowską
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dzieci i młodzież na spotkania autorskie z Barbarą Kosmowską:
5 kwietnia 2022
Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim, Filia w Osiecznicy, ul. Szkolna 15
11.00-12.30
Biblioteka Publiczna w Małomicach, ul. Piastowska 7
6 kwietnia 2022
9.00-10.30
Biblioteka Publiczna w Siedlisku, ul. Kasztanowa 19
11.00-12.30
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli, ul. Bankowa 3
Spotkania autorskie z Ewą Nowak
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dzieci i młodzież na spotkania autorskie z Ewą Nowak:
22 marca 2022
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Pocztowa 7
11.00-12.30
Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, ul. Wrocławska 11
23 marca 2022
Gminna Biblioteka Publiczna w Bojadłach, ul. Boczna 1a
11.30-13.00
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie, Plac Farny 3
24 marca 2022
9.30-11.00
Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9
11.30-13.00
Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów, ul. Jana Pawła II 52
Spotkania autorskie z Rafałem Witkiem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania autorskie z Rafałem Witkiem:
14 czerwca 2021
9.00-10.30
Gminna Biblioteka Publiczna,
Filia w Złotniku 124 68-200 Złotnik
11.00-12.30
Miejska Biblioteka Publiczna,
ul.Wrocławska 11 68-200 Żary
17.00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
gala wręczenia tytułów Mistrza Pięknego Czytania dla dzieci, moderator Agnieszka Sobiak
15 czerwca 2021
9.30-10.45
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
Filia nr 9, ul. Podgórna 45 65-001 Zielona Góra
12.00-13.30
Biblioteka Publiczna w Siedlisku
ul. Kasztanowa 19, 67-112 Siedlisko
Spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem.
7 czerwca 2021
9.00-13.30
Gminna Biblioteka Publiczna,
ul. Lipowa 1 66-003 Zabór
11.15-13.00
Lubuskie Laboratorium Książki "GreenBook",
ul. Makowa 12, 65-382 Zielona Góra
8 czerwca 2021
9.00-10.15
Gminna Biblioteka Publiczna w Bieniowie,
Filia Olbrachtów 40, 68-200 Żary
11.00-12.30
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jasieniu,
Kolejowa 9 68-320 Jasień
Szkolenia warsztatowe i organizacyjne dla moderatorów DKK
Szkolenia 2022
Webinarium pt. Książka w izolacji, aktywizacji i integracji społecznej
Webinarium pt. Książka łączy pokolenia
Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? - warsztaty
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają bibliotekarzy i moderatorów dziecięcych/młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki na warsztaty:
Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali?
Warsztaty: wprowadzenie do booktalkingu z drem Michałem Zającem, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Uniwersytet Warszawski
16 lutego 2022, g. 9.30-15.00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, sala wykładowa im. Grzegorza Chmielewskiego, II piętro
Zajęcia będą dotyczyły przede wszystkim pracy bibliotekarskiej ze starszymi dziećmi/młodszą młodzieżą (9-13 r.ż.), głównie z tzw. czytelnikami opornymi, młodymi ludźmi, którzy NIE CHCĄ czytać.
W PIERWSZEJ części zajęć zostanie zaprezentowana problematyka czytelnictwa opornego – uwarunkowania i przyczyny i główne założenie pracy bibliotekarskiej z takimi młodymi osobami. W dalszej części zajęć zaprezentowane zostaną zasady realizowania booktalkingu (lub jak czasami się tę formę nazywa „gawęd o książkach”). Prowadzący odpowie na pytania:
Jakie książki wybierać do takich zajęć? Jakie zastosować kryteria wyboru? Jak się do zajęć przygotować? Jak prowadzić takie spotkania: mowa ciała, gestykulacja, prezentowanie okładek, operowanie głosem, kontakt z uczestnikami. Ta część zajęć zostanie zakończona krótkim przeglądem źródeł informacji o książkach i o zainteresowaniach czytelniczych młodych ludzi. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane przykładowe „gawędy” - ilustrujące część teoretyczną.
W DRUGIEJ części warsztatów wszyscy uczestnicy mają za zadanie przygotować własny „booktalking” (z możliwością konsultacji z prowadzącym), a następnie dokonać prezentacji. Każda prezentacja będzie dyskutowana przez uczestników.
Lista książek do prezentacji:
Andrzej Maleszka: Magiczne drzewo. Czerwone krzesło
Marcin Szczygielski: Czarownica piętro niżej
Rick Riordan: Złodziej pioruna. Percy Jackson i bogowie olimpijscy
John Flanagan: Ruiny Gorlanu
Katarzyna Ryrych: Król
Pierdomenico Baccalario: Ulysses Moore Wrota czasu
John Green: Gwiazd naszych wina lub Żółwie aż do końca
Barbara Kosmowska: Buba
Yvette Żółtowska-Darska, Robert Lewandowski: Lewy. Chłopak który zachwycił świat
María Hesse: Bowie. Biografia
Liczba miejsc ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń: 4 lutego 2022
Szkolenia 2021
Webinarium pt. ,,Co czyta Hans i Helga?" Współczesna literatura niemieckojęzyczna na polskim rynku
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na webinarium pt. „Co czyta Hans i Helga? Współczesna literatura niemieckojęzyczna na polskim rynku. Nowości, trendy, ciekawe propozycje dla DKK”.
Termin: 12.04.2021, godz. 12:00 - 14:00
Opis webinarium:
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z najnowszymi kierunkami w literaturze niemieckiej, dowiedzą się, kto wydaje w Polsce niemiecką literaturę i jakie są to publikacje. Zaprezentowane zostaną niemieckie książki w polskim przekładzie, które ukazały się na rodzimym rynku wydawniczym w ciągu ostatnich kilku lat, oraz sylwetki pisarzy.
Uczestnicy dowiedzą się też, skąd czerpać informacje o przekładach z niemieckiego ukazujących się w Polsce oraz o instytucjach i wydarzeniach promujących niemiecką literaturę.
Prowadząca: Natalia Staszczak-Prüfer
O sobie: Nazywam się Natalia Staszczak-Prüfer. Pochodzę z Warszawy, od 2012 roku mieszkam w Berlinie. Jestem z wykształcenia teatrolożką: ukończyłam Akademię Teatralną w Warszawie (wydział Wiedzy o Teatrze) oraz studia teatrologiczne na Freie Universität w Berlinie. Obecnie studiuję podyplomowo w Freie Journalistenschule w Berlinie. Praca oraz staże na licznych festiwalach teatralnych, filmowych, muzycznych i w instytucjach kultury sprawiły, że poprzez kontakt z artystami zaczęłam inaczej postrzegać efekty ich pracy, o czym chętnie piszę i dzielę się tym z innymi. Obecnie piszę dla różnych czasopism i portali internetowych (między innymi: Forum Dialogu, TaniecPOLSKA(pl), Dwutygodnik.com, Nachtkritik.de, Teatr), przede wszystkim o teatrze, literaturze, kinie oraz tańcu. Dodatkowo zajmuję się przekładem z języka niemieckiego na polski i z polskiego na niemiecki tekstów poświęconych przede wszystkim kulturze. Tłumaczę sztuki teatralne z języka niemieckiego na polski (np. Nino Haratischwili Liv Stein, Druga żona), które znajdują się pod opieką Agencji Dramatu i Teatru ADiT. Jestem inicjatorką i organizatorką projektu "Lesezyklus Lektury 2018", który zajmował się prezentacją polskiej literatury w Berlinie i w Brandenburgii.
Szkolenia 2020
W 2020 roku w ramach szkoleń dla moderatorów i członków Dyskusyjnych Klubów Książki odbyło się:
- szkolenie stacjonarne w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz webinarium pn. Na Północ. Literatura skandynawska w polskich bibliotekach i księgarniach:
I część: literatura szwedzka, prowadzenie: Marta Dybula oraz literatura fińska, prowadzenie: Sebastiana Musielak (28 września br.),
II część: literatura duńska, prowadzenie: Bogusława Sochańska (14 października br.), - webinarium pt. Literatura hiszpańska i włoska – przegląd nowości wydawniczych dostępnych na polskim rynku, prowadzenie: Kinga Kowalska (17 listopada br.),
- webinarium pt. Literatura Bliskiego Wschodu w polskiej bibliotece - praktyczny przegląd, prowadzenie: Krzysztof Żwirski (26 listopada br.),
- webinarium pt. Krecik, Hrabal, Kundera. O literaturze czeskiej i słowackiej w nieszablonowy sposób, prowadzenie: Katarzyna Dudzić-Grabińska (8 grudnia br.).
Szkolenie zostało zrealizowane przez Good Books - innowacje w kulturze i edukacji.
Szkolenie sfinansowane zostało przez Instytut Książki
Inicjatywy DKK
2022: XXIII Przegląd Mistrza Pięknego Czytania pt. "Zwierzyniec Mistrzów"
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają do udziału w XXIII Przeglądzie Mistrz Pięknego Czytania "Zwierzyniec Mistrzów".
Zapraszamy do zabawy!
2022: Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena
- Głośne czytanie "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena przez zaproszonych gości,
- Rozgrywki w gry planszowe z uniwersum Tolkiena, współorganizowane przez Zielonogórski Klub Ad Astra,
- Konkurs "I kto to mówi?" z wiedzy o bohaterach "Władcy Pierścieni",
- Warsztat plastyczny dla najmłodszych,
- Konkurs na pomysłowe przebranie.
2021: Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają na Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena online.
25 marca 2021 r. (czwartek) o godz. 17.00
Czytany będzie fragment o trollach z książki „Hobbit - czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena.
Tymczasem zapraszamy na film promujący wydarzenie: „20 rzeczy, których nie wiedziałeś o Władcy Pierścieni!"
2021: XXII Przegląd Mistrza Pięknego Czytania pt. ,,Poznaj Obyczajówkę’’ czas zacząć!
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na XXII Przegląd Mistrza Pięknego Czytania ph.: „Poznaj Obyczajówkę”.
W tym roku odbędzie się w formie online. Zadaniem uczestników będzie nagranie własnego odczytu fragmentu wybranej przez siebie książki, która wpisuje się w tegoroczne hasło konkursowe „Poznaj Obyczajówkę”.
Nagrania należy wysłać do 22 maja br. wraz z kartą zgłoszeniową na adres: mistrz.pieknego.czytania@wp.pl
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Jury będzie oceniało trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8.
W ramach XXII Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania odbędą się także warsztaty żywego słowa online na Facebooku Dziecięcych Filii Biblioteki Norwida.
Zapraszamy do zabawy!
Relacje DKK
Biblioteka | Relacje DKK |
---|---|
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Wymiarkach | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Dzietrzychowicach | |
BPMiG Jasień, Filia w Jabłońcu | |
Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Zawadzie | |
BPMiG Jasień, filia w Guzowie | |
GBP w Dzietrzychowicach - Filia w Bożnowie | |
GBP w Zawadzie, filia w Raculi | |
GBP z/s w Zawadzie Filia w Przylepie | |
Filia GBP w Zawadzie z siedzibą w Krępie | |
GBP w Zawadzie Filia w Starym Kisielinie | |
Filia GBP w Bieniowie z siedzibą w Złotniku | |
GBP w Bojadłach filia w Klenicy | |
GBP w Bieniowie filia w Mirostowicach Dolnych | |
Filia GBP w Bieniowie z siedziba w Lubanicach | |
Filia GBP w Chotkowie z/s w Brzeźnicy | |
Filia GBP Bieniów w Sieniawie Żarskiej | |
Filia GBP w Bieniowie z siedzibą w Olbrachtowie | |
Filia nr 5 WiMBP w Zielonej Górze | |
Filia nr 1 WiMBP w Zielonej Górze | |
Filia nr 2, WiMBP w Zielonej Górze | |
Filia nr 8, WiMBP w Zielonej Górze | |
Filia nr 11 WiMBP w Zielonej Górze | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Iłowej | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Gozdnicy | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu | |
Oddział dla Dzieci WiMBP w Zielonej Górze | |
WiMBP w Zielonej Górze, Wypożyczalnia Główna | |
BPMiG w Krośnie Odrz., Filia w Osiecznicy | |
Filia MBP w Szprotawie z siedzibą w Długiem | |
BP w Babimoście, Filia w Nowym Kramsku | |
BP w Sławie filia w Starym Strączu | |
MBP w Szprotawie, Filia Siecieborzyce | |
Biblioteka Publiczna Gminy Żary, Filia w Grabiku | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy | |
Biblioteka Publiczna im. W. Sautera w Babimoście | |
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Bojadłach | |
Biblioteka Publiczna w Siedlisku | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Przewozie | |
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipinkach Łużyckich | |
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów | |
Biblioteka Publiczna w Łagowie | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Maszewie | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Tuplicach | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Otyniu | |
Biblioteka Szkolno-Publiczna w Słonem | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Kargowej | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie | |
WiMBP w Z.G., Biblioteka Bromby i Przyjaciół | |
Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów | |
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jasień | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Bieniowie | |
Biblioteka Publiczna w Bytomiu Odrzańskim | |
Gminny Dom Kultury w Kolsku | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie Filia w Wiechlicach | |
BP Miasta i Gminy w Nowogrodzie Bobrzańskim | |
Biblioteka Publiczna w Sławie, filia w Krzepielowie | |
BPMiG w Szlichtyngowej | |
WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze Biblioteka Obcojęzyczna | |
Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze Biblioteka | |
GBP w Przyborowie, Filia w Lipinach | |
Filia nr 4 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze | |
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie z Filią w Lesznie Górnym | |
Mediateka Góra Mediów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach Filia w Bieczu | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze | |
Gminna Biblioteka Publiczna w Dzietrzychowicach, Filia w Rudawicy | |
Mediateka Szklana Pułapka WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze | |
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w Lubrzy |
Lista książek zakupiony przez DKK w 2020 roku
Książki dla dorosłych
- Tochman W., Wściekły pies
- Myśliwski W., Ucho igielne
- Tokarczuk O.,Bieguni
- Wiśniewski J.L., Koniec samotności
- ValkoT., Miłość na Bali
- ValkoT., Okruchy raju
- Mąkosa Z.,Dolianadziei. Wenedyjska winnica
- RimmerK., Tego ci nie powiedziałam
- MakkaiR., Wierzylismy jak nikt
- Cameron S., Światło ukryte w mroku
- Piotrowski P., Piętno
- LefteriCh., Pszczelarz z Aleppo
- SiateckiA., Zaproszenie na śmierć
- Brol P., Niewolnik w Europie
Książki dla dzieci i młodzieży
- Lusa N., Stella, Pikuś i skarby
- JozefczykM., Nasz azyl
- KasdepkeG., Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet
- RundelK., Złodziejaszki
- BeręsewiczP., Zawodowcy
- Gawryluk B.,Baltic
- JonssonS., Zatruty spinner
- JonssonS., Telefon Oliwki
- JonssonS., Śliska sprwa
- JonssonS., Pociag grozy
- Matera E.,Emii źródło Ekry
- Stanecka Z., Wielkaksiegaprzedszkolaka
- Stanecka Z., KrólewiczLupi
- Stanecka Z., KrólewiczLupi i królewicz Zębiczek
- Jagiełło J., Urodziny
- HargraveK., Wyspa na końcu świata
- 17.August J., Arlo Finch i Dolina Ognia
- Springer N.,EnolaHolmes Sprawa zaginionego markiza
- Biel J., To nie jest, do diabła, Love Story
- Milewska M., Małe historie o wielkich marzeniach
- WidmarkM., Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai Tajemnica filmu
- Płoszaj A., Pałac pod ptasimi głowami
- Jasiński M., Bajkawybierajka. O bardzo głodnym misiu
- McLaughlinE., Czy mogę się przytulić?