Barbara Włodarczyk "Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji""

Znana reportażystka, wieloletnia korespondencja polskich mediów w Rosji przemierzyła ogromny kraj, jakim jest Rosja, by sprawdzić, jak to jest z kultem Putina. Przejechała tysiące kilometrów rozmawiając z mieszkańcami tego wielkiego kraju – pisarzami, nauczycielami, emerytami, studentami, liderami kultowych zespołów. Jest Moskwa, jest Soczi z genezą zimowych igrzysk olimpijskich zorganizowanych tamże, Niżnyj Nowogród, wioska Zamytie, krymski Sewastopol...

Poprzez relacje swoich rozmówców i na podstawie zdjęć Putina sprzed ponad dwudziestu dokonuje ciekawych konkluzji na temat zachodzących zmian w jego wyglądzie. Przedstawia historię jego życia od lat młodzieńczych do teraźniejszości.

Według relacji nauczycielki Putina - potrafił w szkole zajrzeć do zeszytu sąsiada w niezauważalny sposób.

W Niemczech Wschodnich był w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku był oficerem werbującym agentów.

Oprócz sytuacji politycznej z różnych okresów sprawowania władzy, jest wiele anegdot, dowcipów np. O legendarnej niepunktualności Putina. To zgodnie ze znanym powiedzonkiem cara Aleksandra III “Kiedy car łowi ryby, Europa czeka” I tak na Putina czekał zarówno angielska królowa, prezydent USA, papież. A Kanclerz Niemiec Angela Merkel w 2015 roku musiała na niego czekać 4 godziny i 15 minut.

Ciekawostek o kraju, jego mieszkańcach i samym Putinie jest w książce bardzo dużo. Lektura jest wciągająca. Warto wiedzieć, jak wygląda świat tuż za wschodnią granicą.

Poleca: Małgorzata Grelak

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj  
Polish Polski