Philip Bunting "Wspaniała mądrość mrówek"

 

Czy wiecie, że na świecie jest tyle mrówek, że gdyby je postawić na wadze, to okazałoby się, że ważą tyle samo, co wszyscy ludzie na Ziemi?

Te małe stworzonka są bardzo mądre i pożyteczne. Znają swoje miejsce w rodzinie, kochają ją i dbają o siebie nawzajem, wzorowo pełniąc wyznaczone role. Są mrówki - opiekunki, których zadanie polega na dbaniu o najmłodszych mieszkańców mrowiska, mrówki - żołnierze, odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz robotnice, których rola polega na dostarczaniu pokarmu całej mrówczej rodzinie. A jeśli chodzi o jedzenie, to te małe stworzonka nie są wybredne w ogóle, jedzą w zasadzie wszystko. Z książki dowiemy się także, że mrówki są mistrzyniami recyklingu i wykorzystania czasu. Potrafią także zadbać o swój work-life balance i, jak tylko nadarzy się ku temu sposobność, organizować sobie mikrodrzemki.

Jakich jeszcze mądrości ludzie powinni uczyć się od tym małych zwierzątek? O tym dowiecie się z książki Philipa Buntinga. Autor przezabawnej biografii ludzkości, równie skutecznie wtajemnicza nas tym razem w egzystencję kolejnych zwierzątek, które żyją obok nas - mrówek.

Polecam,

Anna Urbańska

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj