Małgorzata Kur „Tajemnica francuskiej willi”

Akcja "Tajemnicy francuskiej willi" toczy się równolegle w dwóch czasach. Współcześni główni bohaterowe, Julka i Franek, przyjechali na wakacje do swojej babci mieszkającej na francuskim wybrzeżu. Starsza pani, z zawodu pielęgniarka, jest posiadaczką pięknej starej willi. Niestety, okazuje się, że kobietę nie stać na utrzymanie tak dużego domu i najprawdopodobniej będzie musiała go sprzedać. Wnuki szukają sposobu na to, aby pomóc babci wyjść z długów i zachować posiadłość.

Wpadają na pewien osobliwy pomysł, który prowadzi ich do odkrycia zagadki tajemniczej przeszłości łączącej kilka nadmorskich francuskich willi.

Równolegle czytelnik zostaje przeniesiony do lat dwudziestych XX wieku, kiedy to grupa nastolatków spędza wakacje w letnich posiadłościach swoich rodziców nad francuskim wybrzeżem. Paczka przyjaciół wpada na trop ukrytego w wodnej jaskini skarbu i postanawiają go odnaleźć, aby pomóc rodzinie kolegi uratować ich willę przed sprzedażą.

Losy współczesnych bohaterów splatają się z przygodami ich rówieśników sprzed blisko stu lat. Czy przyjaciołom uda się rozwikłać tajemniczą historię francuskiej wilii i ocalić posiadłość? Przekonajcie się sami!

Polecam!

Anna Urbańska

 

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj