Robert Beatty „Willa, dziewczyna z lasu”

Kim jest Willa? - baśniowa bohaterka powieści Roberta Beatty’ego. Urodziła się w Głuchej Jamie, wiosce klanu Feiran. Niegdysiejsi przodkowie Willi potrafili rozmawiać z roślinami i zwierzętami oraz wykorzystywać magiczne moce przyrody. Dziś niewielu członków jej plemienia posiada taką umiejętność. Willa należy do nielicznych. Potrafi porozumiewać się z drzewami, niedźwiedziami i wilkami. Tę tajemną umiejętność zawdzięcza swojej babci, leśnej czarownicy.

Dziewczynka należy do grupy jutów, od dziecka przygotowywana jest do roli złodziejki, której zadaniem jest pozyskiwanie łubu dla klanu. Wpajana jej jest także nienawiść do światłolubów, czyli białych osadników, którzy wtargnęli w jej świat, wycinali lasy i pozbawili domu i życia wielu jej leśnych braci, a także członków najbliższej rodziny. Jednak pewnego dnia Willa spotyka Nathaniela, światłoluba, który jest dobry i czuły, staje się jej opiekunem i przyjacielem. Willa dowiaduje się także, że wódz jej klanu, padaran, więzi dzieci światłolubów. Dziewczyna odkrywa wśród nich Iskę, Hielah i Inalego dzieci jej białego przyjaciela.

Czy uda jej się odnaleźć rodzinę Nathaniela i sprowadzić ją bezpiecznie do domu? Czy też powrót do Głuchej Jamy przypłaci życiem?

 „Willa, dziewczyna z lasu” to piękna, poruszająca, podejmująca temat szacunku dla przyrody baśń. To także opowieść o dojrzewaniu i odpowiedzialności oraz poszukiwaniu własnej tożsamości.

Polecam!

Anna Urbańska

 

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj