Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra „Bądź sobą, Pinku!”

 

Jeśli szukacie książek, które uczą dzieci dojrzałości emocjonalnej, poczucia własnej wartości i asertywności, to seria o Pinku może Was zainteresować. Tym razem wraz z Pinkiem, małym niebieskim stworem, który jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne, młody czytelnik dowiaduje się, że może decydować o sobie, ma prawo do własnego zdania i mówienia „NIE”. Uczy się, jak to robić z poszanowaniem swojego prawa oraz bez agresji w stosunku do innych. Książka wyposaża czytelnika w niezbędne narzędzia, które ułatwiają radzenie sobie w życiu i interakcje społeczne. Mówi o skutecznym stawianiu granic i umiejętnym werbalizowaniu swoich potrzeb. Radzi, jak reagować w sytuacjach konfliktowych oraz takich, gdy inni wyrażają o nas krzywdzące opinie.

Znajdziemy tu nie tylko ciekawe dialogi prowadzone z Pinkiem, ale także konkretne ćwiczenia, pozwalające rozwijać asertywność. Po każdej historii zamieszczono zestaw ćwiczeń, dzięki którym dziecko może doskonalić swoje poczucie własnej wartości, umiejętności społeczne i uczyć się asertywności.


Polecam tę lekturę zarówno do czytania indywidualnego z dzieckiem od 6. roku życia, jak również nauczycielom do pracy z uczniami na lekcji.

 

Anna Urbańska

 

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj