Tomasz Samojlik "Żubr Pompik. Wyprawy. Najstraszniejszy Drapieżnik"

Seria książek o Żubrze Pompiku i jego rodzinie z pewnością jest już znana wielu małym czytelnikom. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej czytać, polecam gorąco każdą z przygód tej radosnej rodzinki. Pompik wraz ze swoimi rodzicami: Poradą i Pomrukiem oraz siostrzyczką Polinką wyruszają z Puszczy Białowieskiej na wyprawę, której celem jest zwiedzanie innych polskich parków narodowych. Podczas swojej podróży odkrywają, jakie zwierzęta w nich żyją, jakie roślinki są tam wyjątkowe i jaki jest charakter terenu dookoła.

Tym razem odwiedzają Bory Tucholskie, w których mają przyjemność spotkać najstraszniejszego drapieżnika, który jednocześnie okazuje się zupełnie niepasujący do ich wyobrażenia, choć posiada wszystkie cechy takiego właśnie stworzenia.

Książki z serii o Żubrze Pompiku są pisane i ilustrowane przez doktora Tomasza Samojlika, który jest biologiem, popularyzatorem nauki, ale także autorem wielu książek i komiksów. Jeśli szukacie ciekawej, pięknie zilustrowanej książki przygodowej dla dzieci, w której odnajdziecie wiele informacji dotyczących polskiej fauny i flory, to zapraszamy do wypożyczania „Najstraszniejszego drapieżnika”.

Idealna dla dzieci od 3 roku życia.

 

Poleca: Justyna Stachura

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj  
Polish Polski