"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek”, edycja 2021/2022 oficjalnie trwa w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze!

Nie tylko Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, nie tylko filie dziecięce naszej biblioteki, ale także filie dla dorosłych, gdzie elementem zbiorów bibliotecznych są książki dla najmłodszych – wszędzie jest już możliwość, aby odebrać bezpłatny pakiet od Instytutu Książki.

Dla kogo są przeznaczone pakiety?
– dla dzieci z roczników 2015 – 2018, które przyjdą do biblioteki z opiekunem prawnym, są zapisane do biblioteki lub właśnie zakładają w niej swoje konto oraz podczas wizyty w bibliotece wypożyczą przynajmniej jedną książkę.

Na co składa się pakiet?
– Książka „Pierwsze czytanki dla…” z utworami takich autorów jak Joanna Papuzińska, Grzegorz Kasdepke czy Anna Onichimowska,
– Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”,
– Karta Małego Czytelnika,
– kostka do gry do złożenia,
– pierwsza naklejka (do zebrania jest ich 10, skompletowanie uprawnia do odebrania dyplomu).

Czekamy na Was!